Porady

W jakich branżach warto postawić na automatyzację komunikacji z klientem?

2 minut(y) czytania
Ocena

Komunikacja z klientem jest dziś szczególnie ważna, jeśli decydujemy się na prowadzenie własnego biznesu. Im jednak więcej kontrahentów, tym bardziej czasochłonny i kosztowny staje się proces. Warto więc dopasować rozwiązania do potrzeb, które generuje dziś bardzo konkurencyjny rynek.

Czym jest skuteczna komunikacja z klientem?

Komunikacja z klientem jest dziś kluczem do sukcesu. Odbiorcy produktów i usług coraz częściej zwracają uwagę na możliwość szybkiego kontaktu z firmą i informację zwrotną. Dla obecnych kontrahentów bieżąca komunikacja oznacza szybki dostęp do informacji na temat produktów, nowych ofert lub usług oraz ich aktualizacji. Potencjalni klienci z kolei zyskują możliwość zapoznania się z aktualną ofertą. Im więcej informacji do nich dotrze, tym większa szansa, że wybiorą właśnie naszą ofertę. 

Skuteczna komunikacja niesie ze sobą wiele wyzwań. W odpowiedzi na nie stworzono nowoczesne i w pełni dopasowane rozwiązania, z którymi można zapoznać się na platformie Apifonica. Największym z nich jest możliwość bieżącej obsługi wielu odbiorców jednocześnie. Czas i miejsce nie powinny mieć tutaj znaczenia. Liczy się możliwość zdalnego kontaktu, np. wykonywania i odbierania setek połączeń telefonicznych jednocześnie lub wysyłania informacji SMS z poziomu łatwego w obsłudze interfejsu. Automatyzacja tych procesów pozwala na zmniejszenie zespołów stworzonych w celu obsługi dużej liczby kontrahentów. W oczywisty sposób przekłada się to na redukcję kosztów zatrudnienia dużej liczby pracowników lub wynajmu firmy zewnętrznej, która będzie zajmowała się np. wyłącznie komunikacją. 

Warto też zwrócić uwagę, że rozproszenie działań firmy i korzystanie z usług kilku dostawców nie tylko odbija się na ponoszonych kosztach, lecz także utrudnia efektywne zarządzanie procesem. Nawet przekazywanie informacji w strukturach tego samego przedsiębiorstwa lub bieżące śledzenie wyników prowadzonych kampanii może być nieco utrudnione. Pełen pakiet usług w ramach jednego kontraktu stanowi odpowiedź na te problemy. Właściciel firmy zyskuje bowiem możliwość bieżącej kontroli wszystkich prowadzonych działań.

Kliknij!
Jaką prędkość internetu wybrać?

W jakich branżach sprawdzi się automatyzacja procesów?

Rozwiązania dopasowane do potrzeb nowoczesnego rynku sprawdzą się w każdej firmie, która oferuje produkty i usługi. Najlepsze będą dla tych przedsiębiorstw, których działanie opiera się na bieżącej komunikacji, a celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Z tego właśnie powodu oferowane rozwiązania idealnie odpowiadają na wyzwania branż typu:

  • HR i rekrutacji, gdzie zależy nam na szybkim dotarciu z ofertą do potencjalnych pracowników oraz uzyskaniu informacji zwrotnej;
  • retail i e-commerce, czyli segmentów, które opierają się na pozyskiwaniu jak największej liczby klientów.

Ta opcja sprawdzi się nie tylko w przypadku przedsiębiorstw działających niemal całkowicie w sieci. Automatyzacja procesów pozwala zagospodarować potrzeby tradycyjnych zawodów, np. firm świadczących usługi przewozu osób i towarów, jak również całkowicie nowych branż, takich jak cyfrowy iGaming czy marketing sportowy, które mają bardzo specyficzne potrzeby.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Porady

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem - co warto o nim wiedzieć?

3 minut(y) czytania
Ocena Nie da się ukryć, że inflacja i stopy procentowe w mniejszym lub większym stopniu są odczuwalne dla nas wszystkich. Jeżeli masz…
Porady

Inwestowanie na giełdzie - co musisz wiedzieć? 

3 minut(y) czytania
Inwestowanie na giełdzie postrzegane jest często jako zajęcie wymagające tajemnej wiedzy. Z giełdą, jak i samym inwestowaniem związanych jest wiele mitów. Jednak sama praktyka pokazuje, że dzięki analitycznemu podejściu oraz dywersyfikacji portfela straty mogą zostać zminimalizowane. Jak zacząć inwestować na giełdzie? Co musi wiedzieć każdy początkujący gracz?
Porady

Chorobowe dla przedsiębiorcy – co przysługuje? Czy w razie choroby przedsiębiorca ma prawo do świadczeń?

3 minut(y) czytania
Ocena Wiele osób obawia się przejścia z etatu na własną działalność, ze względu na brak możliwości skorzystania ze zwolnienia chorobowego. Sprawdź, jak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.