Porady

Rajskie wyspy – Dlaczego warto udać się na Seszele?


5/5 - (2 votes)

Seszele to niewielkie wyspiarskie państwo położone na krystalicznych i ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, około 1600 km od wybrzeży wschodniej Afryki. Głównym powodem, dla którego podróżni marzą o wypoczynku na tym rajskim archipelagu to kameralna atmosfera, brak wielkich hoteli-molochów all inclusive, urokliwe zatoczki i ustronne plaże z białym piaskiem.

Podróżni mogą korzystać z wielu atrakcji Seszeli: od wędrówek w lasach deszczowych po górskich szlakach lub po plażach, aż po snorking, surfing lub nurkowanie. Bogate łowiska stwarzają świetne warunki do uprawiania wędkarstwa a ciepła i krystaliczna woda zaprasza do kąpieli przez cały rok.

Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele składają się z około 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego a dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne.  32 wyspy wulkaniczne charakteryzują się większym rozmiarem i urozmaiconą, górzystą rzeźbą terenu z płaskim terenem przy wybrzeżu. Wyspy na atolach pochodzenia koralowego są zazwyczaj niezamieszkane; cechuje ich płaski teren wznoszący się niewiele ponad taflą oceanu. Z wysp koralowych warto wspomnieć o Farquhar, Amirantach i Aldabra. Aldabra; na tym ostatnim znajdziemy największą kolonię żółwi olbrzymich, liczącą około 152 tysięcy osobników. Jest to ścisły rezerwat przyrody od 1982 roku wpisany na listę UNESCO.

Zrównoważona turystyka na Seszelach – lider w dziedzinie „zielonych projektów”

Archipelag Seszeli jest uważany za jednego ze światowych liderów w kwestii ekologicznych projektów i prowadzenia zrównoważonej turystyki.  Projekty hotelowe są oceniane pod względem ich zgodności z ustawowymi normami ochrony środowiska aby utrzymać naturalne środowisko w najlepszej formie. Seszele są jednym z wiodących krajów świata z największym odsetkiem obszarów chronionych. Prawie połowa całkowitej powierzchni kraju jest pod ochroną, a wiele wysp i atoli leży w strefie morskich rezerwatów. W kraju występuje trzy lądowe parki narodowe i pięć narodowych parków na terenie morskim. Najstarszy z nich to powstały w 1973 roku Narodowy Park Morski Sainte Anne, oobejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé. Park morski obfituje w endemiczne okazy zachwycającej fauny i flory, a na jego obszarze jest zakaz wędkowania i uprawiania sportów wodnych. To świetne miejsce aby wybrać się w rejs wycieczkowy łodzią ze szklanym dnem lub zanurkować, by podziwiać różnorodność życia morskiego na rafach koralowych rezerwatu. Na terenie parku znajdują się lęgowiska żółwi jastrzębich. 

Zlokalizowany nieopodal Archipelag La Digue zachwyca swoją prawie nietkniętą przyrodą i spektakularnymi skałami porozrzucanymi na brzegu. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli Anse Union. Niewielkich rozmiarów La Digue to cud natury, gdzie bujna przyroda nadal pozostaje największym bogactwem wyspy o zaledwie 10 kilometrach kwadratowych. La Digue otacza pierścień dobrze zachowanej rafy koralowej; uchodzącej za jedną z najczystszych na archipelagu. Nie bez powodu została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych wysp świata; udając się w podróż na Seszele na pewno warto tam zajrzeć. Kolejna słynna plaża wyspy to Anse Source, która była scenerią dla wielu sesji zdjęciowych i filmów, między innymi w „Emanuelle”, „Robinson Crusoe”, a także w reklamie Bacardi. Na La Digue znajdziemy także inne atrakcje: plantacje bananów i wanilii oraz egzotyczne, przepiękne ubarwione ptaki — nic dziwnego, że odwiedzający czują się jak w  raju Ulubiony środek transportu na wyspie to rowery.

Na Seszelach występuje 2 miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Pierwsze z nich to Vallée de Mai na wyspie Praslin, gdzie znajdziemy endemiczne palmy kokosowe lodoicji seszelskiej oraz wcześniej wymieniony Atol Aldabra, słynący z z nietkniętej przez człowieka przyrody i największej na świecie kolonii olbrzymiego żółwia. 

Najpiękniejsze hotele świata – Raffles Seychelles na wyspie Praslin

Podróż na Seszele na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci. Choć trudno będzie podczas jednego pobytu zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania cały archipelag to warto zachwycić się urokiem chociażby jednej z wysp na początek. Praslin to prawdziwa kwintesencja Seszeli i często wybierany cel podróży, ze względu na świetne hotele jak na przykład Raffles Seychelles.

Z wypoczynku na Praslin w hotelu Raffles zadowolone będą osoby preferujące indywidualne wycieczki dla najbardziej wymagających oraz relaks z dala od tłumów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie — piękne plaże i krystaliczną wodę, ekskluzywne wille i park przyrody z fascynującymi okazami roślin, ptaków, żółwi i ryb. Rodziny z dziećmi będą zachwycone wyborem zajęć dla najmłodszych.

Wybierając najlepszą opcję wypoczynku na Seszelach warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER, które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja najlepszych hoteli i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

Inspiracje podróżnicze:  https://carter.eu/blog/wakacje-na-seszelach/

Sardynia – Rajska wyspa w Europie: https://carter.eu/kierunki/europa/wlochy/sardynia 

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Porady

Jak zorganizować ergonomiczne stanowisko pracy z komputerem?

Porady

Jak obliczyć podatek od zysku z handlu kryptowalutami?

Porady

Jak wybić się na TikToku? 6 porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *