Seszele to niewielkie wyspiarskie państwo położone na krystalicznych i ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, około 1600 km od wybrzeży wschodniej Afryki. Głównym powodem, dla którego podróżni marzą o wypoczynku na tym rajskim archipelagu to kameralna atmosfera, brak wielkich hoteli-molochów all inclusive, urokliwe zatoczki i ustronne plaże z białym piaskiem.

Podróżni mogą korzystać z wielu atrakcji Seszeli: od wędrówek w lasach deszczowych po górskich szlakach lub po plażach, aż po snorking, surfing lub nurkowanie. Bogate łowiska stwarzają świetne warunki do uprawiania wędkarstwa a ciepła i krystaliczna woda zaprasza do kąpieli przez cały rok.

Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele składają się z około 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego a dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne.  32 wyspy wulkaniczne charakteryzują się większym rozmiarem i urozmaiconą, górzystą rzeźbą terenu z płaskim terenem przy wybrzeżu. Wyspy na atolach pochodzenia koralowego są zazwyczaj niezamieszkane; cechuje ich płaski teren wznoszący się niewiele ponad taflą oceanu. Z wysp koralowych warto wspomnieć o Farquhar, Amirantach i Aldabra. Aldabra; na tym ostatnim znajdziemy największą kolonię żółwi olbrzymich, liczącą około 152 tysięcy osobników. Jest to ścisły rezerwat przyrody od 1982 roku wpisany na listę UNESCO.

Zrównoważona turystyka na Seszelach – lider w dziedzinie „zielonych projektów”

Archipelag Seszeli jest uważany za jednego ze światowych liderów w kwestii ekologicznych projektów i prowadzenia zrównoważonej turystyki.  Projekty hotelowe są oceniane pod względem ich zgodności z ustawowymi normami ochrony środowiska aby utrzymać naturalne środowisko w najlepszej formie. Seszele są jednym z wiodących krajów świata z największym odsetkiem obszarów chronionych. Prawie połowa całkowitej powierzchni kraju jest pod ochroną, a wiele wysp i atoli leży w strefie morskich rezerwatów. W kraju występuje trzy lądowe parki narodowe i pięć narodowych parków na terenie morskim. Najstarszy z nich to powstały w 1973 roku Narodowy Park Morski Sainte Anne, oobejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé. Park morski obfituje w endemiczne okazy zachwycającej fauny i flory, a na jego obszarze jest zakaz wędkowania i uprawiania sportów wodnych. To świetne miejsce aby wybrać się w rejs wycieczkowy łodzią ze szklanym dnem lub zanurkować, by podziwiać różnorodność życia morskiego na rafach koralowych rezerwatu. Na terenie parku znajdują się lęgowiska żółwi jastrzębich. 

Zobacz także  Esklep: jak utrzymać sprzedaż w czasie inflacji? Są sposoby na to, by klient kupił u Ciebie

Zlokalizowany nieopodal Archipelag La Digue zachwyca swoją prawie nietkniętą przyrodą i spektakularnymi skałami porozrzucanymi na brzegu. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli Anse Union. Niewielkich rozmiarów La Digue to cud natury, gdzie bujna przyroda nadal pozostaje największym bogactwem wyspy o zaledwie 10 kilometrach kwadratowych. La Digue otacza pierścień dobrze zachowanej rafy koralowej; uchodzącej za jedną z najczystszych na archipelagu. Nie bez powodu została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych wysp świata; udając się w podróż na Seszele na pewno warto tam zajrzeć. Kolejna słynna plaża wyspy to Anse Source, która była scenerią dla wielu sesji zdjęciowych i filmów, między innymi w „Emanuelle”, „Robinson Crusoe”, a także w reklamie Bacardi. Na La Digue znajdziemy także inne atrakcje: plantacje bananów i wanilii oraz egzotyczne, przepiękne ubarwione ptaki — nic dziwnego, że odwiedzający czują się jak w  raju Ulubiony środek transportu na wyspie to rowery.

Na Seszelach występuje 2 miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Pierwsze z nich to Vallée de Mai na wyspie Praslin, gdzie znajdziemy endemiczne palmy kokosowe lodoicji seszelskiej oraz wcześniej wymieniony Atol Aldabra, słynący z z nietkniętej przez człowieka przyrody i największej na świecie kolonii olbrzymiego żółwia. 

Najpiękniejsze hotele świata – Raffles Seychelles na wyspie Praslin

Podróż na Seszele na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci. Choć trudno będzie podczas jednego pobytu zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania cały archipelag to warto zachwycić się urokiem chociażby jednej z wysp na początek. Praslin to prawdziwa kwintesencja Seszeli i często wybierany cel podróży, ze względu na świetne hotele jak na przykład Raffles Seychelles.

Z wypoczynku na Praslin w hotelu Raffles zadowolone będą osoby preferujące indywidualne wycieczki dla najbardziej wymagających oraz relaks z dala od tłumów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie — piękne plaże i krystaliczną wodę, ekskluzywne wille i park przyrody z fascynującymi okazami roślin, ptaków, żółwi i ryb. Rodziny z dziećmi będą zachwycone wyborem zajęć dla najmłodszych.

Zobacz także  Firma IT – czym się zajmuje i jakie świadczy usługi

Wybierając najlepszą opcję wypoczynku na Seszelach warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER, które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja najlepszych hoteli i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

Inspiracje podróżnicze:  https://carter.eu/blog/wakacje-na-seszelach/

Sardynia – Rajska wyspa w Europie: https://carter.eu/kierunki/europa/wlochy/sardynia 

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/