Aktualności

Przed ZUS-em ukryjemy coraz mniej. W życie wchodzą unikalne kody

1 minut(y) czytania

Od 16 maja pracodawcy będą zobowiązani informować ZUS na jakim konkretnym stanowisku zatrudniają swoich pracowników. Każdy zawód otrzyma swój indywidualny kod, dzięki któremu ZUS otrzyma informacje na temat podatników.

ZUS wprowadza znaczące zmiany. Od 16 maja każdy pracodawca, który zatrudni nowego pracownika będzie zmuszony przy zgłoszeniu wprowadzić 6-cyfrowy kod zawodu. Nowy przepis pozwoli ZUS dowiedzieć się o obywatelach jeszcze więcej szczegółów, które będą obejmować nie tylko odprowadzane składki oraz miejsca zatrudnienia, ale także przebieg kariery zawodowej.

Wprowadzana dyrektywa ma związek z pandemią koronawirusa. Dzięki kodom, ZUS będzie mógł analizować czy w danym miejscu pracy dochodzi do masowych zakażeń, a ponadto umożliwi weryfikację w jakim okresie i segmencie Polacy chorują najczęściej. Regulacja będzie obowiązywać w przypadku umowy o pracy oraz umowy zlecenia.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *