Adam Niedzielski zapowiedział, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu będzie omawiany projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień pracowników. Taką deklarację minister zdrowia złożył podczas wczorajszej (tj. 1 listopada) rozmowy z Polsat News.

Niedzielski: projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień jako jedno z rozwiązań w walce z pandemią

Szefowi resortu zadano pytanie dotyczące działań rządu w kwestii rozpędzającej się czwartej fali pandemii COVID-19. Niedzielski odpowiedział, że w zanadrzu jest „co najmniej jedno rozwiązanie” mając na myśli umożliwienie pracodawcom weryfikację czy dany pracownik został zaszczepiony. Sam projekt został przygotowany, aczkolwiek „nic się z nim nie dzieje”. To ma się jednak zmienić, bowiem koncepcja ma być przedmiotem obrad podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Niedzielski: projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień nie zmusi pracowników do pójścia na bezpłatny urlop

Minister podkreślił, że projekt wzbudzał duże kontrowersje dlatego postanowiono wprowadzić zmiany w regulacjach, które podlegały największym dyskusjom. Niedzielski zaznaczył również, że nie ma możliwości aby niezaszczepiony pracownik został oddelegowany na bezpłatny urlop:

absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony

– uspokaja minister zdrowia

Szef resortu w rozmowie nie potrafił odpowiedzieć czy projekt otrzyma większość głosów. Pytanie dziennikarza Polsat News określił mianem „bardzo trudnego”, lecz jak później dodał:

Sytuacja jest już taka, że nie można się specjalnie oglądać na różnego rodzaju podziały i dyskusje

– powiedział Niedzielski, który jest przekonany do poparcia ustawy przez inne kluby parlamentarne.

Źródło: Polsat News

Archiwum: listopad 2021
Niedzielski Projekt ustawy dot. weryfikacji szczepień