Aktualności

Minister Zdrowia przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca

1 minut(y) czytania

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca w naszym kraju. Powróci m.in. możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji. W przyszłym tygodniu zaś rząd ma przedstawić normy, które będą ważne do końca wakacji.

W trakcie konferencji Adam Niedzielski podsumował panującą obecnie sytuację epidemiologiczną, a następnie zaprezentował dalszy ciąg luzowania obostrzeń, którego proces rozpoczął się w połowie maja. Jednym z ważniejszych punktów jest przywrócenie możliwości organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15m2 czy zwiększenie limitu osób z 50 do 150 mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych. Jak podkreślił Minister Zdrowia do górnej granicy nie będą wliczane zaszczepione osoby.

Co obejmują nowe obostrzenia

Powyższe regulacje nie są jedyne, które będą obowiązywać od 6 czerwca. Szef resortu zdrowia poinformował o otwarciu sal zabaw z podobnym limitem osób jak w przypadku targów, konferencji itd., natomiast miejsca w transporcie zbiorowym mogą być wypełnione w 75%. Adam Niedzielski zaznaczył też, że nadal zabroniona jest organizacja zgromadzeń spontanicznych. Dodatkowo od poniedziałku 7 czerwca rodzice będą mogli zapisywać na szczepienie dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Oczywiście we wszystkich punktach panować będzie ścisły reżim sanitarny.

W najbliższy poniedziałek rządzący przedstawią restrykcje, które będą ważne na okres wakacji.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *