Jeśli Twoja firma wykorzystuje samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, pojazdy specjalistyczne i naczepy – potrzebujesz monitoringu GPS. Jeśli chcesz mieć stałą kontrolę nad wszystkimi pojazdami i pracownikami, jeśli chcesz minimalizować koszty i maksymalizować wykorzystanie pojazdów w swojej flocie – potrzebujesz monitoringu GPS. W poniższym tekście pokażemy Ci przykładowe zastosowania monitoringu GPS z firmy Verizon Connect oraz korzyści, jakie możesz dzięki nim osiągnąć.

Twoja firma nie może obejść się bez floty, jak większość innych firm? To normalne. Niektóre floty, w małych firmach, składają się z kilku pojazdów. Inne, w wielkich firmach, z kilkuset.

Flota może wykorzystywać całe mnóstwo różnej maści pojazdów: osobowe dla pracowników handlowych i merchandiserów, dostawcze różnej wielkości czy też ciężarowe.

Flota to także pojazdy specjalistyczne. Na przykład maszyny budowlane, drogowe czy transportowe, jeśli prowadzisz firmę budowlaną.

Flota generuje koszty – w wielu przypadkach zbyt wysokie

 • Wszystkie pojazdy generują koszty. To przede wszystkim serwis i paliwo.
 • Niektóre auta lub pojazdy specjalistyczne zużywają więcej paliwa niż inne, choć mają takie same przebiegi.
 • Niektóre auta lub pojazdy specjalistyczne  psują się znacznie częściej i wymagają więcej napraw od innych (koszty!), choć mają takie same przebiegi.

Co jest tego powodem? Powodów jest wiele. 

 • Niewłaściwie dobrane trasy, generujące wyższe koszty paliwa.
 • Nieodpowiednia eksploatacja przez kierowcę, powodująca awarie i wyższe spalanie. Ignorowanie ostrzeżeń, dotyczących awarii, powodujących piętrzenie się awarii i lawinowy wzrost kosztów naprawy pojazdów.
 • A także… Wykorzystywanie pojazdów do niewłaściwych celów, na przykład do prac na rzecz innych osób, w trakcie godzin pracy. Jeśli jesteś właścicielem firmy budowlanej, wiesz, co mamy na myśli. Nieautoryzowane użycie Twoich pojazdów.

Jak temu zapobiec? Jak mieć kontrolę nad każdym pojazdem w Twojej flocie? Wystarczy wykorzystać monitoring GPS od sprawdzonego dostawcy, jakim jest Verizon Connect.

Monitoring od Verizon Connect w Twojej firmie

Jakich korzyści możesz się spodziewać po zamontowaniu w Twoich pojazdach monitoringu od Verizon Connect?

 • Zawsze wiesz, gdzie są Twoje pojazdy, w jakim miejscu i o której godzinie. Wiesz, kiedy kierowca / operator maszyny zaczął pracę, gdzie jechał, gdzie był w jakim czasie.
 • Wiesz, jakimi trasami poruszają się Twoi kierowcy i wiesz, czy są to trasy zoptymalizowane.
 • Dzięki cyfrowemu tachografowi wiesz, czy Twoi kierowcy stosują się do przepisów.
 • Dzięki blokadzie rozrusznika nikt nie ukradnie Twojego pojazdu.
 • Możesz sprawnie zarządzać całą flotą i reagować szybko na zmieniającą się sytuację. Zawsze wiesz, gdzie są auta, maszyny czy naczepy.
 • Lokalizator GPS, połączony z OBD2 samochodu zapewni Ci zdalny wgląd w szereg parametrów jazdy – np. ostrzeże o awarii pojazdu, zbyt niskim ciśnieniu w oponach, stanie paliwa w zbiorniku.
 • Monitoring GPS od Verizon Connect możesz zintegrować także z kartami paliwowymi. W razie wykrycia podejrzanej transakcji możesz taką kartę zablokować. 
 • Oczywiście, możesz generować różnego rodzaju raporty, dotyczące pojedynczych pojazdów, albo całej floty.  

To oczywiście tylko przykładowe funkcje i przykładowe zastosowania. Jeśli chcesz poznać wszystkie funkcje monitoringu GPS od Verizon Connect i dowiedzieć się, jak je dopasować do swojej firmy – umów się na bezpłatną prezentację. To nic nie kosztuje! Specjaliści z Verizon Connect pokażą Ci, jak wiele możesz zmienić w swojej firmie, korzystając z wygodnej w obsłudze aplikacji na komputer i smartfon.

Archiwum: październik 2022