Porady

Kosmetyki używane w starożytnej Grecji, zobacz, w jakiej formie odnajdziesz je dziś!

Jak powszechnie wiadomo, makijaż nie jest tylko wynalazkiem naszych czasów, ale już od dawien dawna kobiety starały się dbać o swoje cery jak i eksperymentowały z różnymi sposobami jak skorygować lub podkreślić wybrane aspekty swojego wyglądu. Dodatkowo, w przeciwieństwie do naszych czasów, wszystkie kosmetyki, siłą rzeczy, były w pełni naturalne (o ile oczywiście nie wybrano przypadkowo toksycznej substancji).

Obecnie musimy zazwyczaj wydać dosyć dużo pieniędzy, jeśli chcemy dostać kosmetyki w 100% naturalne, a i tak czasem się okazuje, że jednak z naturalnością nie mają aż tyle wspólnego. Jednak za to różnorodność kosmetyków na rynku, pozwala nam na wybór najlepszych dla nas i dla naszej cery produktów, więc doceniajmy tę opcję i możliwości które mamy! Teraz też, mając ten niesamowity Notino kod rabatowy, możecie nabyć przeróżne kosmetyki w bardzo atrakcyjnych cenach, sprawdźcie koniecznie ich oferty!

A teraz zapraszamy Was do lektury o kosmetykach używanych w starożytnej Grecji i o tym jak możecie je dzisiaj odnaleźć i poczuć się niczym mieszkanki Hellady! Jako ciekawostkę, powiemy Wam też, że słowo kosmetyka wzięło się właśnie z greckiego i oznacza umiejętność upiększania.

1. Peeling

Czystość i higiena stała na bardzo wysokim poziomie w starożytnej Grecji, jako że filozofia harmonii piękna polegała zarówno na pięknie wewnętrznym jak i zewnętrznym. To właśnie w Grecji pojawiły się pierwsze peelingi, które pomagały w utrzymaniu gładkiej i elastycznej skóry. Zazwyczaj przybierał on formą smarowania ciała oliwą, po czym nacierania go piaskiem. Obecna konsystencja peelingu w zasadzie nie różni się tak bardzo od pierwotnej wersji. Zamiast jednak zabierać wątpliwej czystości piasek z różnych plaż, możemy udać się do drogerii i kupić gotowe peelingi w jakim rodzaju tylko chcemy, w zależności od potrzeb naszej skóry.

2. Krem piękności

Chcecie wiedzieć co kryje w sobie „krem piękności” opracowany przez Hipokratesa? Jego składniki to wątroba jaszczurki, oliwa i wino. Co możemy znaleźć z tego obecnie? Może niekoniecznie wątrobę czy inne części ciała jaszczurki, ale za to kwas winowy jest często spotykanym składnikiem. Ma on właściwości, które pozwolą na dokładne oczyszczanie skóry, rozjaśnienie przebarwień oraz zwężenie porów. Czytając składy poszczególnych kosmetyków na pewno się na niego niejednokrotnie natkniecie.

3. Maseczki

Lubicie wieczorem nałożyć maseczkę na twarz i się zrelaksować? Może nawet nie zapominacie, aby ją zmyć po 15 minutach, jak to jest zalecane.  Nakładanie maseczek nie jest jednak wynalazkiem czasów współczesnych, było już praktykowane ponad 2000 lat temu. W starożytnej Grecji kobiety nakładały na twarz mieszankę z chleba i mleka jak i kombinację składającą się z grochu, miodu i jaj. Obecnie szukając w Internecie inspiracji na naturalne maseczki, również znajdziemy najróżniejsze połączenia naturalnych składników. Opcja numer dwa, to wybranie się do najbliższej drogerii, gdzie znajdziecie różne rodzaje maseczek dopasowane do potrzeb Waszej skóry.

4. Róż

Kiedy chcecie nadać trochę koloru twarzy, zapewne większość z Was sięga najczęściej po róż. Następnym razem nakładając ten kosmetyk, pomyślcie, że jego historia sięga czasów sprzed naszej ery. Uzyskiwano go korzystając z naturalnych składników, takich jak wodorosty czy wybrane korzenie. Według źródeł, w późniejszych czasach za to, róż zaczęto uzyskiwać również za pomocą barwnika cynobrowego, jednak jako, że pochodził z pochodnych rtęci, to jego działanie było dosyć szkodliwe. Dziś możemy iść za to bezpiecznie do drogerii i wybrać jaki tylko odcień różu akurat chcemy.

5. Olejki

Czy słowo olejki również wywołuje u was wspomnienia związane z aromatycznymi i kojącymi zapachami? Jako że, starożytni Grecy przywiązywali dużą wagę do higieny, kąpiele w aromatyzowanej wodzie były dosyć często praktykowane (oczywiście znacznie częściej w przypadku najbogatszej warstwy społecznej). Obecnie jednak, nawet jeśli jeszcze nie jesteś milionerem, to możesz sobie zrobić przyjemną kąpiel, dodając do niej aromatyczne olejki i jak i inne produkty przeznaczone do kąpieli. Jeśli nie masz wanny, tylko prysznic to sprawa też nie jest stracona! Wtedy zaopatrz się w olejki przeznaczone bezpośrednio do ciała, które dodadzą blasku Twojej skórze. Część z nich zadziała nawet lepiej niż perfumy!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: