Aktualności

Komunie, wesela i inne uroczystości w pandemii możliwe powyżej wyznaczonego limitu

1 minut(y) czytania

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk potwierdzili na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zaszczepiona osoba posiadająca odpowiedni certyfikat, nie będzie liczona do limitu osób, które mogą przebywać jednocześnie na uroczystościach rodzinnych. Do 28 maja maksimum wynosi 25 osób, natomiast od 29 maja do 5 czerwca będzie możliwa organizacja imprez nawet do 50 osób.

Osoba zaszczepiona nie będzie wliczana do limitów spotkań w czasie pandemii koronawirusa

Podczas dzisiejszej konferencji spytano ministra, czy wobec przyspieszającego tempa szczepień możliwe jest uczestnictwo na weselach czy komuniach większej liczby osób niż przewidują obecne obostrzenia pod warunkiem, że są w pełni zaszczepione. Dworczyk skomentował to w następujący sposób:

„Pomimo tego, że pandemia zwalnia, należy pamiętać, że jest ona niezwykle zwodnicza. W związku z tym zawsze obowiązuje nas zdrowy rozsądek, zawsze obowiązuje nas odpowiedzialność za siebie, za naszych bliskich, za inne osoby, z którymi się spotykamy. Więc tak naprawdę od tego trzeba zacząć mówiąc o spotkaniach, czy to rodzinnych, czy w jakiejkolwiek innej formule”.

Szef KPRM potwierdził również, że faktycznie jest możliwość zaproszenia większej liczby osób, o ile spełniają pewne warunki:

„Rzeczywiście zgodnie z obecnymi przepisami jest tak, że jeżeli jest osoba zaszczepiona i ma certyfikat wykonania pełnego szczepienia, to taka osoba nie jest liczona do limitów w czasie spotkań”.

Według najnowszych danych rządu w Polsce wykonano jak dotąd 13 764 238 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych natomiast jest 3 671 671 osób.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *