Holandia jest stosunkowo blisko Polski, ale zbyt daleko, aby można było regularnie odwiedzać bliskich. Zawsze można jednak wysłać im paczki do Holandii z różnymi przedmiotami. Nie wiąże się to z wysokimi kosztami, szczególnie jeśli skorzysta się z usług brokera kurierskiego. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu, bo można to zrobić bez wychodzenia z domu.

Paczki do Holandii, nadawane za pomocą strony brokera kurierskiego, dojdą szybko i bezpiecznie do adresata. Wystarczy wejść na stronę internetową pośrednika, wypełnić krótki formularz, zatwierdzić wpisane dane i opłacić zamówienie. Można to zrobić bezgotówkowo, czyli szybkim przelewem online. Jak widać nie ma w tym niczego skomplikowanego, to samo dotyczy się wyceny paczki do Holandii.

Sprawdź, jak łatwo zamawia się paczki do Holandii

Wysłanie paczki do Holandii to świetna opcja dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. W obu przypadkach u brokera kurierskiego można liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Do wyboru jest mnóstwo firm kurierskich, co przekłada się na konkurencyjne ceny. Jeśli ktoś szuka jak najkorzystniejszej oferty, to warto dokonać wstępnej wyceny paczki, co wymaga wyłącznie podania i wymiarów, wagi i kraju doręczenia. Zostaną wyświetleni dostępni przewoźnicy wraz z oferowanymi przez nich cenami.

Paczki do Holandii mają limity wagowe – z reguły nie mogą przekraczać 30-31 kilogramów, bo takie ograniczenia narzucają regulaminy konkretnych przewoźników, jak DPD czy GLS. Jest to wobec tego duży karton, w którym zmieści się mnóstwo rozmaitych przedmiotów. Możliwe jest także wysłanie listu o wadze nieprzekraczającej 0,5 kg. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje możliwość wysłania przesyłek na międzynarodowych, można wobec tego zamówić coś w swoim ulubionym sklepie, nawet jeśli nie mieszka się w Polsce.

Zobacz także  Jak przebywanie w klimatyzowanym biurze wpływa na cerę? Pielęgnacja skóry odwodnionej

Istnieje też opcja wpisanie adresu osoby, której chce się sprawić niespodziankę, wystarczy podać zagraniczny adres. W ten sposób sklep zrealizuje zamówienie bezpośrednio do Holandii. Jest to ogromne ułatwienie, bo nie trzeba zajmować się wszystkim na własną rękę.

Nadawanie przesyłek kurierskich jeszcze nigdy nie było tak łatwe, można to zrobić nawet z poziomu telefonu. Po wycenie paczki i wybraniu przewoźnika przechodzi się do wypełnienia formularza, wystarczy podać dane teleadresowe nadawcy i odbiorcy paczki do Holandii. Trzeba jeszcze krótko opisać, w jaki sposób została zapakowana przesyłka, co się w niej znajduje.

Można również skorzystać z szeregu dodatkowych opcji do wyboru, które zostaną wyświetlone w kolejnym etapie podczas uzupełnienia pustych rubryk w formularzu. Na koniec wysyła się zlecenie, opłaca je i pozostaje już poczekać na przyjazd kuriera po odbiór paczki do Holandii.

Jak odpowiednio przygotować paczki do Holandii?

Paczki do Holandii muszą zostać odpowiednio zapakowane, jeśli mają dotrzeć bezproblemowo do wyznaczonego miejsca. Nikt nie chce przecież, aby zostały zniszczony lub coś z nich wypadło. Jeżeli komuś się spieszy, to powinien zdecydować się na przesyłkę ekspresową, dzięki czemu pojawi się ona u adresata w ciągu maksymalnie dwóch dni. Zwykłe paczki kurierskie są dostarczane średnio w ciągu od trzech do czterech dni roboczych od momentu nadania. Duże znaczenie ma to, jakiego wybrało się przewoźnika.

Na cenę paczki do Holandii wpływają jej wymiary, sposób pakowania, rodzaj przesyłki. Najtaniej będzie umieścić produkty w solidnym kartonie w kształcie prostopadłościanu. Jeśli nic nie będzie wystawać, nie owinie się kartonu czarną folią, to cena usługi będzie bardzo atrakcyjna. Pamiętać należy o tym, aby wypełnić puste przestrzenie w kartonie, co zapobiegnie przemieszczaniu się zawartości w transporcie. Najlepiej owinąć przedmioty folią bąbelkową lub przynajmniej starymi gazetami. Można ich używać także jako wypełnienia, odpowiednie będą również podarte kartony.

Zobacz także  Jak zoptymalizować koszty i czas transportu towarów z ChRL

Przed wysłaniem paczki do Holandii trzeba sprawdzić, czy nie znajdują się w niej zakazane przedmioty typu papierosy, broń, perfumy na bazie alkoholu.