Porady

Jak przygotować przesyłkę wielkogabarytową? Oto co musisz wiedzieć!

Przesyłki wielkiej wagi wymagają specjalnego przygotowania. Ze względu na to, że częściej wysyłamy mniejsze paczki lub koperty, możemy mieć problem, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z pralką lub zderzakiem samochodowym. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zorganizowaniu przewozu przesyłek wielkogabarytowych!

Paczka wielkogabarytowa – jak ją zapakować?

Przygotowanie paczki wielkogabarytowej w zasadzie nie różni się niczym od zapakowania przesyłki standardowych rozmiarów. Dany przedmiot należy odpowiednio zabezpieczyć przed zniszczeniem, np. przy użyciu folii bąbelkowej, styropianu czy folii typu strecz. Jeżeli wysyłamy sprzęt RTV lub AGD warto zapakować go w oryginalne pudełko wraz z wypełnieniem amortyzującym.

Wyzwanie może stanowić przesyłka paletowa. Przesyłana rzecz musi bowiem zostać dokładnie przytwierdzona do palety. Do tego celu wykorzystuje się pasy zaciskowe lub sznurki. Następnie pakunek owija się przemysłową folią strecz, aby dodatkowo go zabezpieczyć. Jeżeli na palecie wysyłamy kartony, możemy zrezygnować z pasów i wykorzystać jedynie folię. Jej początek należy mocno zawiązać na belce palety, a następnie szczelnie owijać kartony. Dzięki temu nie przesuną się podczas transportu ani nie zamokną w przypadku narażenia na opady deszczu.

Wysyłka dużych gabarytów – gdzie zamówić kuriera?

Faktem jest, że nie każda firma kurierska obsługuje paczki wielkogabarytowe. Przeszukiwanie stron przewoźników w poszukiwaniu przewoźnika, który zajmie się naszą paczką, może być czasochłonne. Aby szybko znaleźć kuriera i porównać ceny usługi, warto skorzystać z portalu zbierającego oferty przewozu przesyłek wielkogabarytowych, np. Shipcenter.pl. Za jego pośrednictwem w jednym miejscu zamówisz transport paczki u jednego z czołowych przewoźników.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę Shipcenter.pl, a następnie zaznacz interesującą Cię opcję przesyłki. W przypadku wysyłki dużych gabarytów będzie to paczka (wybierz odpowiednią opcję dla przedmiotu o niestandardowych wymiarach) – lub paleta. W kolejnym kroku wystarczy podać wagę, długość, wysokość oraz szerokość. Poniżej zobaczysz listę firm kurierskich, które oferują usługę oraz wycenę realizacji. W kolejnym kroku wystarczy podać niezbędne dane adresowe i gotowe! Kurier zjawi się pod domem, w celu odbioru przesyłki do 48 godzin.

Ubezpieczenie, czyli jak zadbać o swoją przesyłkę

Jako przesyłki wielkogabarytowe często wysyłamy przedmioty o dużej wartości. W cenie usługi kurierskiej zawarte jest podstawowe ubezpieczenie paczki, ale jego wysokość może nie być wystarczająca w przypadku drogich sprzętów, mebli czy np. rowerów. Dlatego, zamawiając paczkę, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków lub zdarzeń losowych.

Aby nasza przesyłka została objęta specjalną ochroną, musimy określić kwotę ubezpieczenia w formularzu online, wypełnianym przy składaniu zamówienia. Jego wysokość zwykle odpowiada szacowanej wartości przesyłanego przedmiotu. Po uzupełnieniu odpowiedniego pola do zamówienia zostanie doliczone dodatkowe ubezpieczenie. Koszt usługi, ze względu na indywidualne cenniki, w zależności od przewoźnika może być różny. Nie powinien być jednak na tyle duży, by zniechęcić do skorzystania z dodatkowej ochrony.

Podsumowanie

Zorganizowanie wysyłki paczki wielkogabarytowej nie musi być trudne. Jej zapakowanie nie różni się od przygotowania pakunku o standardowych wymiarach – wyjątkiem są przesyłki paletowe. Do zamówienia kuriera najlepiej wykorzystać platformę zestawiającą ze sobą oferty wielu firm kurierskich, dzięki czemu można wybrać najkorzystniejszą opcję. Wartościowe przedmioty warto objąć dodatkowym ubezpieczeniem, na wypadek uszkodzenia lub zagubienia.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: