Czy zastanawiasz się nad tym, czy kurierzy DHL pracują także wigilię? Czy chcesz nadać lub odebrać paczkę w Wigilię, ale nie wiesz, do której godziny ? Sprawdź, czy DHL pracuje w Wigilię. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Jak pracuje DHL w Wigilię 2022?

 Wigilia Bożego Narodzenia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.  W 2022 roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w sobotę, natomiast Święta Bożego Narodzenia w Niedzielę 25 grudnia i poniedziałek 26 grudnia. W czasie Świąt Bożego Narodzenia DHL nie będzie świadczyło swoich usług, ponieważ są to dni wolne od pracy. Natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia kurierzy będą doręczać paczki, ale nie będą ich odbierać.

Do której DHL jest czynny w Wigilię 2022?

DHL przyjmuje paczki w punktach obsługi i w terminalach do godziny 13. Jeśli nadasz przesyłkę w Wigilię do tej godziny, najszybciej kurierzy dostarczą ją we wtorek 27 grudnia 2022 roku.  Dlatego decydując się na nadanie paczki w ostatniej chwili, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia, może nie dotrzeć do odbiorcy. Możesz nadać paczkę w Wigilię, jeśli zależy Ci na tym, aby dotarła w późniejszym terminie. DHL pracuje w Wigilię Bożego Narodzenia. Możesz nadawać i odbierać paczki w punktach obsługi do godziny 13.00.

Fot. Główne: Streunerich via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: grudzień 2022
czy DHL pracuje w Wigilię