Święta za pasem a Ty oczekujesz swojej paczki? Może znów zamówiłeś prezenty na ostatnią chwilę i masz nadzieję, że kurier dostarczy je 24 grudnia. Sprawdź czy kurierzy pracują w Wigilię!

Jak pracują kurierzy w Wigilię 2022?

Warto pamiętać, że Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego kurierzy pracują 24 grudnia. Czas dostaw w ten dzień jest jednak skrócony, a ze względu na dużą ilość pracy przed świętami Bożego Narodzenia kurier może nie zdążyć dostarczyć Twojej paczki w ten dzień. Jeżeli chcesz mieć pewność, że paczka z prezentem dotrze do Ciebie na czas, pamiętaj o odpowiednio wczesnym złożeniu zamówienia. Aby pracownicy firm kurierskich mieli możliwość dostarczyć do Ciebie Twoje zamówienie, paczka powinna być przekazana do danej firmy najpóźniej 21 grudnia. Wtedy możesz spać spokojnie!

Do której pracują kurierzy w Wigilię 2022?

Godziny dostaw zależą najczęściej od konkretnej firmy. Większość firm kurierskich takich jak: InPost, DPD, GLS czy FedEx pracuje do godziny 14 w wigilijny dzień. Jednak niektóre z nich takie jak: DHL czy Pocztex mogą pracować tylko do godziny 13. Przed złożeniem zamówienia krótko przed świętami, warto skontaktować się bezpośrednio z firmą kurierska w celu potwierdzenia czy przesyłka dojdzie na czas.

Archiwum: grudzień 2022
czy kurierzy pracują w wigilię