Zżyłeś się ze swoim numerem telefonu? To Twój najpewniejszy sposób kontaktu ze znajomymi i partnerami biznesowymi? Nawet jeśli współpraca z dotychczasowym operatorem nie układa się za dobrze albo zrobiło się zbyt drogo, nie musisz tracić numeru, przechodząc do innej sieci. Dowiedz się, jak to zrobić.
Przeniesienie numeru to nic trudnego
To nie potrwa długo. Dzień, może dwa lub trzy. W dodatku wymaga niewielu formalności, a większą część pracy wykonuje za Ciebie operator. Nawet jeśli dotąd korzystałeś z umowy abonamentowej, możesz zamienić ją na ofertę na kartę.
W Mobile Vikings to tylko cztery proste kroki, które prowadzą do gwarantowanego sukcesu. Zanim jednak szybko prześledzimy je wspólnie jeden po drugim, warto sprawdzić, z jakich powodów najczęściej przenosi się numery pomiędzy operatorami. Zazwyczaj chodzi o wysokie comiesięczne koszty w ramach opłat lub usługi na poziomie niższym niż oczekiwania. Owszem, można ponarzekać, zadzwonić z pretensjami na infolinię (gdzie przeważnie odezwie się bot), ale skutek z reguły jest tymczasowy. Dlatego najlepiej od razu postawić sprawy jasno i przenieść się tam, gdzie będzie lepiej. Na przykład do Mobile Vikings. Jeśli nie wiesz, jak przenieść numer z abonamentu na kartę, te kilka podpowiedzi na pewno wszystko wyjaśni. Umowa na abonament zwykle zawierana jest z operatorem na okres od roku do trzech lat. Zerwanie jej w trakcie obowiązywania może generować dodatkowe koszty oraz kary. Dlatego, jeśli nie jesteś zainteresowany jej przedłużeniem, poczekaj, aż zacznie zbliżać się jej koniec. Przeniesienie numeru z abonamentu na kartę stanie się wówczas banalnie proste.
Przenosimy numer na kartę
Urząd Komunikacji Elektronicznej przeliczył, że tylko w roku 2021 Polacy migrowali swoje numery nad wyraz często, ponieważ przeniesionych zostało 1 mln 420 tys. numerów mobilnych. Pamiętaj, Twoja decyzja nie powoduje, że tracisz dotychczasowy numer telefonu. Zmienia się jedynie dostawca usług i rodzaj oferty. 3, 2, 1… zaczynamy!
Wejście na pokład drakkara, którym płyną Vikingowie spod znaku Mobile Vikings, trwa tyle, co zamówienie karty SIM, odbiór paczki od kuriera i potwierdzenie jej w specjalnej aplikacji. Reszta formalności, czyli kontakt z dotychczasowym operatorem i bezkrwawe odbicie numeru, jest już w rękach profesjonalistów z Mobile Vikings. Ty musisz jedynie zainstalować kartę SIM w telefonie i zapominasz o całym procesie. Mała uwaga: warto nie robić tego ostatniego dnia trwania umowy, ponieważ potrzebny jest czas na załatwienie wszystkich formalności między operatorami. Później pozostaje tylko dopasować do swoich potrzeb ofertę na kartę i cieszyć się z kumulacji gigabajtów. Na pokładzie Mobile Vikings jest już ponad 95 tysięcy szczęśliwych Vikingów, a ich liczba ciągle rośnie. Zatem, do dzieła!
- Oferta InPost dla klientów indywidualnych – na co można liczyć?
- Ogólnopolska Karta Seniora – do czego uprawnia? Na jakie zniżki mogą liczyć seniorzy w 2024 roku?
- Karta debetowa czy karta płacowa: jaka jest różnica?
- Karta ratalna VISA Comfort Plus ze stałą spłatą – karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty
- Karta ratalna — czym jest? Jak działa karta kredytowa z równą spłatą?