Najbliższe Forum Ekonomiczne odbędzie w Karpaczu w dniach 7-9 września 2021 r. Do Sudetów przyjadą czołowe postacie ze świata biznesu i polityki. Przedmiotem rozmów będą m.in. plany odbudowy gospodarki po pandemii czy działania mające na celu ochronę klimatu. Hasło całego wydarzenia brzmi: „Europa w poszukiwaniu przywództwa”.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu: 3 tys. osób z całego świata

Karpacz będzie gospodarzem XXX Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 7-9 września br. Łącznie ma przyjechać około 3 tysięcy gości z Europy, Azji i obu Ameryk. Wśród nich będą przedstawiciele polityki, biznesu, nauki, mediów i kultury. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Przez lata Forum Ekonomiczne odbywało się w Krynicy, jednak po wybuchu pandemii nastąpiła zmiana lokalizacji na Karpacz.

Forum Ekonomiczne Karpacz 2021: Tematy rozmów

Goście będą dyskutować na szereg tematów. Rozmowy obejmą m.in. pandemię i jej gospodarcze aspekty. Politycy skupią się także na ochronie klimatu oraz na Funduszach Europejskich dla naszego kraju za lata 2021-2027. Mowa tu o sumie 76 mln euro. Środki mają być przeznaczone na inwestycje: w innowacje, przedsiębiorczość, cyfryzację, infrastrukturę, ochronę środowiska, energetykę, edukację i sprawy społeczne. W obszarze gospodarczym przewidziano także dodatkowe panele tematyczne m.in.: Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Energetyka, Makroekonomia i Eksport.

Wzorem ubiegłych lat, zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego: Człowiek Roku, Firma Roku, Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

Archiwum: sierpień 2021
Forum Ekonomiczne Karpacz