W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mogą korzystać z najnowocześniejszych osiągnięć techniki, które dotyczą motoryzacji. Nowoczesny samochód elektryczny to świetna opcja, aby ograniczyć firmowe wydatki związane z eksploatacją floty, a także pozyskać dodatkowe dopłaty od rządu na zakup auta do firmy. Sprawdź, ile dopłaty na auto elektryczne możesz otrzymać jako przedsiębiorca w Polsce.

Samochody elektryczne – przyszłość motoryzacji czy chwilowy trend?

Nie ma żadnej wątpliwości, że w dzisiejszych czasach pojazdy elektryczne stały się nie tylko trendem, ale i nowym kierunkiem w motoryzacji. Wiele koncernów zapowiada, że na przestrzeni lat pragnie przejść w 100% na produkcję pojazdów zasilanych wyłącznie energią elektryczną – wiążę się to z chęcią ochrony środowiska naturalnego. Samochody elektryczne dostępne są praktycznie od ręki w ramach oferty mAuto, gdzie przedsiębiorcy mogą kupić dla swojej firmy nowoczesny pojazd przyjazny ekologii.

Program „Mój elektryk” dla firm – ile dofinansowania można dostać na auto elektryczne?

W ramach dopłaty na samochód elektryczny związanej z programem „Mój elektryk”, można dostać nawet do 70 tys. złotych dotacji. To naprawdę spora kwota, która często stanowi nawet ⅓ wartości nowego auta elektrycznego. Warto dodać, że program przygotowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest skierowany do przedsiębiorców, który chcą nabyć auto elektryczne w ramach umowy leasingu nowego pojazdu.

Uwaga! Wsparcie w postaci dopłaty na samochody elektryczne jest całkowicie bezzwrotne i dotyczy zeroemisyjnych aut osobowych i dostawczych zasilanych wyłącznie energią elektryczną.

Samochody elektryczne w mAuto a dopłaty do leasingu – dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Decydując się na auto elektryczne z mAuto, możesz zaoszczędzić naprawdę sporo nerwów, jak i pieniędzy z budżetu firmowego (sprawdź na https://mauto.pl/samochody-elektryczne). W ramach współpracy leasingowej otrzymasz kompleksową pomoc na każdym etapie wnioskowana o uzyskanie dopłaty w ramach programu „Mój elektryk”. Wystarczy, że:

  1. Wybierzesz auto elektryczne, które Cię interesuje.
  2. Sprawdzisz, czy pojazd spełnia parametry programu dotacji.
  3. Złożysz wniosek o dotację i podpiszesz formularz leasingowy.
  4. Po akceptacji wniosku o dotację podpisz umowę leasingu i odbierz swój wymarzony samochód elektryczny.

To ważne! Wnioski w ramach programu „Mój elektryk” można składać do 30 września 2025 roku włącznie.

Samochód elektryczny z dotacją dla firm – czy to się opłaca?

Nie ma żadnych wątpliwości, że inwestycja w samochody elektryczne z dotacją w ramach programu „Mój elektryk” to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa. W ten sposób nie tylko zyskasz dostęp do nowoczesnego pojazdu, który jest w pełni ekologiczny, ale także ograniczysz wydatki związane z eksploatacją auta w firmie.

Auto elektryczne jest stosunkowo tanie w codziennym użytkowaniu, pozwala na legalne poruszanie się bus pasami, a także daje opcję parkowania w wyznaczonych miejscach parkingowych w centrach miast. Dla przedsiębiorców dojeżdżających do swoich klientów to strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli chodzi o ofertę mAuto w tym zakresie.

Archiwum: grudzień 2022