Car fleet management to nic innego jak mówiąc w skrócie – zarządzanie flotą pojazdów. Zastanawiasz się jak móc skutecznie zarządzać posiadaną przez siebie flotą? Najlepszą opcją jest sięgnięcie po kompleksowe rozwiązanie, jakim jest właśnie car fleet management.

Dzięki temu rozwiązaniu monitorowanie parametrów jazdy, ewidencjonowanie kosztów, czy śledzenie tras będzie na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji na temat car fleet management znajdziesz w niniejszym artykule!

Car fleet management – czyli zarządzanie flotą pojazdów

Na samym początku warto zaznaczyć, że omawiany car fleet management nie jest jedną usługą, lecz szeregiem różnych usług, obejmujących m.in. zarządzania flotą pojazdów. Omawiany mechanizm w zasadzie z każdym rokiem, o ile nie miesiącem zyskuje na popularności. Głównie ze względu na wiele dogodności.

Dla przykładu posiadając CFM, można zapomnieć o zbliżającym się terminie opłaty ubezpieczenia, czy przeglądu. Co za tym idzie, CFM można rozumieć w ten sposób, że wszelakie obowiązki związane z obsługą samochodu, przenoszone są na przedsiębiorstwo, które działa w ramach CFM.

CFM pozwala na obsługę produktów, takich jak np.:

 • zarządzanie flotą samochodową,
 • wynajem krótkoterminowy i długoterminowy,
 • full service leasing,
 • leasing,
 • ubezpieczenia,
 • przeglądy,
 • naprawy serwisowe,
 • likwidowanie szkód komunikacyjnych,

i inne.

alt=”car fleet management”

Baza car fleet management

Warto wspomnieć, że bazą CFM, jest finansowanie zakupu pojazdów, a konkretnie floty pojazdów. My, jako zainteresowani, możemy otrzymać ofertę, od firm oferujących dane usługi w formie leasingu, bądź najmu długoterminowego.

Obydwie wymienione formy finansowania są znane przedsiębiorcom, z lekką przewagą na leasing, który był chętniej wybierany ostatnimi czasy. Z kolei w wynajmie długoterminowym, z każdym rokiem można zaobserwować większe zainteresowanie tą usługą.

Konkretnie najem polega na fakcie, że osoba wynajmująca jest zobowiązana do oddania najemcy rzeczy, którą ten będzie użytkował określony lub nieokreślony czas. Najemca zaś zobowiązuje się do płacenia ustalonego wcześniej czynszu/raty. Wynajem długoterminowy, szczególnie odróżnia to od leasingu, że poza spłatą umówionego zobowiązania, zawiera on różne dodatkowe usługi.

W kwocie czynszu/raty mogą zawierać się np. usługi serwisowania samochodu itp. Co za tym idzie, najemca nie musi przejmować się rzeczami tego i podobnego typu. Najprościej tłumacząc, obowiązkiem najemcy jest płacenie, natomiast reszta obowiązków leży na głowie firmy, która działa w ramach CFM. To właśnie na omawianą firmę przerzucane zostają wszelkie obowiązki, które związane są z prawidłowym funkcjonowaniem samochodu.

Można także dodać, że leasing, a raczej umowa leasingowa, zawierana jest zazwyczaj na minimum kilka lat. Wynajem długoterminowy natomiast, często trwa krócej. Co więcej, po jego zakończeniu nie ma obowiązku wykupu danego samochodu.

Co jeszcze warto wiedzieć o car fleet management

W ramach car fleet management, wiele firm może udostępniać swoje unikatowe aplikacje, czy rozmaite systemy, pozwalające na nadzorowanie, czy zarządzanie flotą samochodową. Czyli, jak widać CFM, nie dotyczy tylko samego finansowania, lecz ma również inne atuty.

Często także, zaawansowanie danych aplikacji pozwala na pełną amortyzację procesów, które związane są z wszelką obsługą służbowych pojazdów. Co za tym idzie, dzięki korzystaniu z CFM, ma się możliwość sprawnego, profesjonalnego i co najważniejsze skutecznego zarządzania flotą samochodową z branży transportowej firmy.

To nie wszystko, gdyż można również panować nad szkodami komunikacyjnymi, czy wszelakimi kosztami wynikającymi z eksploatacji tychże pojazdów. Omawiana platforma, która zadedykowana jest dla firm działających w branży CFM, jest intuicyjna, a zarazem wielkofunkcyjna. Pozwala także w razie potrzeby, na korzystanie z niej praktycznie każdemu pracownikowi.

Kolejnym przydatnym atutem jest to, że dzięki CFM, ma się kontrolę nad kierowcami, którzy zatrudnieni są w firmie. Można np. mieć pewność, że będą oni zawsze posiadali ważne badania okresowe, czy aktualne prawo jazdy.

Poznaj główne zalety CFM

Do głównych zalet car fleet management należą:

 1. Najnowocześniejsze technologie w zasięgu ręki – mamy możliwość dostępu do wielu rzeczy za sprawą najnowocześniejszych technologii, w skład których wchodzą np. aplikacje.
 2. Spokój i oszczędność czasu – dzięki korzystaniu z omawianej usługi, zaoszczędzimy wiele czasu, jak również możemy być spokojniejsi z uwagi na kompleksową obsługę wielu aspektów.
 3. Odpowiedzialność zostaje po stronie partnera biznesowego – właściciele przedsiębiorstw mogą spać spokojniej, gdyż za wiele rzeczy związanych z pojazdami odpowiada partner biznesowy. Do takich wliczają się, np. kompleksowa obsługa serwisowa, pilnowanie terminów ubezpieczeń, przeglądów, czy chociażby wykonywanie napraw i zajmowanie się serwisem.

Podsumowanie

CFM jest bardzo pomocne dla wielu przedsiębiorstw, zatem warto rozważyć skorzystanie z tej usługi.

Ułatwia wiele spraw i dzięki nowoczesnym technologią, pozwala na proste i łatwe zarządzanie, chociażby flotą samochodów. 

Archiwum: czerwiec 2022
image2