Przedsiębiorca z Torunia, Maciej B. ubezpieczył sześciu swoich pracowników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że suma ubezpieczenia sięgała kilku milionów złotych, a czworo zatrudnionych już nie żyje. Sprawą zajęła się prokuratora. Sam zainteresowany określa śmierć osób jako „przypadek losowy”.

Toruń: Przedsiębiorca ubezpieczył sześciu pracowników. Czterech z nich już nie żyje

Dziennikarze „Raportu” emitowanego w stacji Polsat podają, że Maciej B. – biznesmen z Torunia miał ubezpieczyć sześciu swoich pracowników na ogromne sumy w dziewięciu towarzystwach ubezpieczeniowych. Czworo z nich już nie żyje. Zaczęło się w listopadzie 2020 r. Wówczas to na trasie w Starogrodzie Dolnym doszło do makabrycznego zdarzenia. Dwaj mężczyźni podróżujący daewoo lanosem zjechali do przydrożnego rowu. Pojazd następnie zsunął się ze skarpy i spłonął. W wypadku zginął 25-letni Rafał K. i 45-letni Sławomir Ś. – przypominają dziennikarze. Prokuratora w tej sprawie wykluczyła jednak udział osób trzecich.

Toruń: Przedsiębiorca miał otrzymywać 200 tys. zł za śmierć każdego ubezpieczonego

Śledztwo zostało wznowione, ponieważ podejrzenia wzbudza kwota ubezpieczenia opiewająca po 200 tys. na wypadek zgonu każdego pracownika. Sam Maciej B. miał otrzymać w sumie z tego tytułu przeszło 6 mln zł z dziewięciu firm ubezpieczeniowych. Ponadto warto wspomnieć o kolejnych dwóch zmarłych, którzy byli… bezdomnymi. Według przedsiębiorcy zajmowali się oni wyszukiwaniem nieruchomości na sprzedaż, choć nie mieli w tej branży żadnego doświadczenia. Sam biznesmen w rozmowie z dziennikarzami Polsat News powiedział:

„To jest tragiczne wydarzenie i to jest jakieś szalone. Prokuratura zajmuje się tym w Chełmnie, myślę, że tam pytania trzeba złożyć. Ja byłem przesłuchiwany” – tłumaczył mężczyzna w programie „Raport”.

Archiwum: sierpień 2021
Toruń: Przedsiębiorca otrzymał 6 mln zł