Jak działają przelewy natychmiastowe?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie swoich internetowych zakupów miałeś już okazję korzystać z przelewów natychmiastowych. Są one przelewami, które są realizowane na linii klient (będący uczestnikiem systemu płatności) – bank docelowy, a które wyróżnia  właśnie natychmiastowość. Jest ona realizowana dzięki uczestnictwu w systemie wielu najpopularniejszych w naszym kraju banków. Na tle kilku innych, najbardziej wyróżnia się system BlueCash.

Samo wdrożenie przelewów natychmiastowych w Twojej platformie e-commerce nie będzie Cię nic kosztowało. Całe rozwiązanie bazuje bowiem na systemie prowizyjnym. Podobnie zresztą, jak większość usług finansowych kierowanych do sektora handlu internetowego. Przelewy natychmiastowe to zatem rozwiązanie, którego możesz spróbować bez wkładu własnego, ale i bez spełniania mnóstwa wymagań czy dokonywania znaczących zmian w strukturze technicznej Twojej platformy handlu internetowego.

Zalety przelewów natychmiastowych

Przelewy natychmiastowe bardzo szybko zdobyły niesamowitą popularność, a dziś uchodzą za jedno z najbardziej cenionych rozwiązań w branży e-commerce. Nie bez powodu. Płynie z nich mnóstwo korzyści, z których te najważniejsze wymieniamy poniżej.

Szybkość transakcji

Zdecydowanie największą zaletą przelewów natychmiastowych jest właśnie szybkość ich działania. Ta sprawia, że transakcje realizowane są w ciągu  zaledwie kilkunastu sekund – często w sposób wręcz niezauważalny przez klienta. Szybkie transakcje to dla Ciebie możliwość błyskawicznego otrzymania środków ze sprzedaży. To pozwala Ci od razu przejść do realizacji konkretnego zamówienia, a w konsekwencji i znacząco podnieść zadowolenie Twojego klienta docelowego. Brak konieczności oczekiwania na pieniądze to również szansa na ich szybkie spożytkowanie – na przykład na dalsze inwestycje.

Bezpieczeństwo

Przelewy natychmiastowe należą do najbezpieczniejszych metod płatności spośród wszystkich dostępnych w internecie. Co ważne, z Twojej perspektywy, cała odpowiedzialność za środki w ich przypadku spoczywa na operatorze. Podczas gdy główna  część zakupowa odbywa się po Twojej stronie, pieczę nad samą płatnością sprawuje pośrednik. On zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu masz stuprocentową pewność, że środki od klienta trafią do Ciebie. Nie tylko szybko, ale i bez jakichkolwiek komplikacji po drodze.

Dostępność

Atutem przelewów natychmiastowych jest też to, że można z nich korzystać dokładnie wtedy, gdy ma się na to ochotę – każdego dnia tygodnia, o dowolnej godzinie. Niezawodność oraz dostępność usługi sprawia, że klienci mogą na niej polegać i oczekiwać, że będą mogli szybko zrealizować swoją płatność . Taka pewność przekłada się również na wyniki Twojego biznesu – buduje  zaufanie, wpływa na satysfakcję oraz nakłania do ponownych zakupów.

Przewaga nad konkurencją

Wdrażając w obręb swojej platformy e-commerce przelewy natychmiastowe, możesz zrobić kolejny krok ku walce z konkurencją. Klienci zawsze wybierają usługodawców, którzy realizują zamówienia szybko i  serwują im rozwiązania zgodne z oczekiwaniami. Na przelewach natychmiastowych korzystasz nie tylko Ty, ale i oni. Również wtedy, gdy są klientami biznesowymi, oczekującymi najwyższych standardów obsługi i jak najbardziej nowoczesnego procesu realizacji ich zamówień.

Zdjęcie autorstwa katemangostar na Freepik

Archiwum: sierpień 2023