W przeciągu ostatnich lat sytuacja osób pracujących w branży gastronomicznej uległa zmianie. Przyczyniła się do tego m.in. pandemia, jednak również obecne warunki spowodowane inflacją sprawiają, że znalezienie pracy na pełen etat staje się coraz bardziej problematyczne. Właściciele firm eventowych i restauracji często decydują się zatrudniać personel na dane wydarzenie bądź wyznaczony okres czasu, gdy odnotowuje się największy ruch. Choć to rozwiązanie daje dużą swobodę także pracownikom, to szukanie krótkoterminowych zleceń bywa czasochłonne i nie przynosi efektów. Właśnie dlatego powstała aplikacja, która pozwala zaoszczędzić Twój czas, proponując Ci zlecenia dopasowane do Twoich preferencji. Jak działa i dlaczego warto ją wypróbować?

Aplikacja łącząca pracodawców z pracownikami

Jeśli masz doświadczenie w branży gastronomicznej, jednak cenisz sobie elastyczność i praca na pełen etat nie spełnia Twoich wymagać, to aplikacja Workinn (https://workinn.app/) będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki korzystaniu z niej nie tylko ułatwisz sobie poszukiwanie zleceń, ale także będziesz mieć pewność, że otrzymasz ustalone na początku wynagrodzenie.

Jak korzystać z aplikacji?

Wystarczy, że zarejestrujesz się w aplikacji. Należy podać swoje kwalifikacje, a także doświadczenie. Co ważne, podajesz dokładny czas, w którym możesz podjąć zlecenie. Dzięki temu otrzymujesz tylko spersonalizowane oferty dostosowane do Twojego grafiku. Sam wybierasz, kiedy i z kim chcesz pracować. Kiedy znajdziesz już interesującą Cię ofertę współpracy, wystarczy aplikować i zawiązać umowę z nowym pracodawcą. Po wykonanym zleceniu potwierdzasz liczbę przepracowanych godzin i otrzymujesz swoją należność. Na końcu oceniasz pracodawcę, a jeśli współpraca przebiegła pomyślnie, możesz dodać zleceniodawcę do to ulubionych, by aplikować w przyszłości ponownie.

Dlaczego to lepsze wyjście niż korzystanie z popularnych portali ogłoszeniowych?

Poszukiwania ofert w Internecie jest dość skomplikowane, zwłaszcza jeśli interesują Cię zlecenia krótkoterminowe. W takim przypadku zależy Ci przede wszystkim na sprawnym i szybkim wykonaniu pracy i otrzymaniu swojej należności. Niestety, przeglądając portale ogłoszeniowe często poświęcasz długie godziny, zanim znajdziesz odpowiadającą Twoim wymaganiom ofertę. Mało tego – często musisz przebrnąć przez wiele ofert z różnych branż, co dodatkowo sprawia, że łatwo przeoczyć ogłoszenie, które naprawdę Cię zainteresuje.

Zobacz także  Kiedy warto zawrzeć umowę o zachowaniu poufności (NDA)?

W aplikacji Workinn masz do czynienia jedynie z ofertami z Twojej branży. To Ty określasz datę i lokalizację, w których jesteś dostępny. Dzięki temu oszczędzasz czas, który spędziłbyś na poszukiwaniu zlecenia, a także zyskujesz swobodę i z łatwością dopasujesz grafik pracy do innych zobowiązań. Aplikacja skierowana jest do osób z doświadczeniem branżowym, a korzystać z niej mogą osoby pracujące już w innej firmie, studenci, ale również emeryci, pragnący dorobić sobie do świadczeń (https://workinn.app/umowa-zlecenie-a-emerytura/).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Dzięki zawieraniu umów za pośrednictwem Workinn masz pewność, że Twoja praca zostanie opłacona na czas i zgodnie z ustaleniami zawieranymi na początku współpracy. To znacznie lepsze wyjście niż praca bez umowy, która sprawia, że w przypadku nieotrzymania wypłaty, nie możesz dochodzić swoich praw. Poza tym przejrzysty system oceny pracodawców pomoże Ci zdecydować, z którymi osobami warto podjąć współpracę. A Ty zbierając pozytywne opinie, łatwo zbudujesz swoją renomę i sprawisz, że pracodawcy będą chętniej wybierać Cię spośród innych kandydatów.