Myjnia samochodowa to doskonały pomysł na dochodowy biznes. Pozwala na stosunkowo szybki zwrot inwestycji oraz wysokie zarobki w późniejszym czasie. Godnym polecenia rozwiązaniem będzie również połączenie myjni z warsztatem samochodowym lub sklepem z artykułami motoryzacyjnymi. Gdzie zatem szukać odpowiedniego projektu oraz o czym pamiętać, aby wybrać najlepsze rozwiązanie?

Czym powinien wyróżniać się budynek pod myjnię samochodową?

Pierwszym miejscem, w jakim powinniśmy szukać projektu pod myjnię samochodową jest Kolekcja o nazwie “Warsztaty i myjnie” (tam też znajdziesz ewentualnie projekt warsztatu samochodowego). Znajdziemy w niej propozycje gotowych projektów dedykowanych świadczeniu usług związanych z obsługą i serwisem pojazdów. Wzniesienie własnego budynku od podstaw to świetny pomysł, który eliminuje konieczność comiesięcznego opłacania czynszu za wynajem oraz zapewnia możliwość aranżacji pomieszczeń według własnych potrzeb. 

Aby zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług, warto zadbać o atrakcyjny i estetyczny wygląd – zarówno zewnętrzny, jak i wewnątrz pomieszczeń. Bryła tego typu obiektów jest zazwyczaj prosta, co wcale nie oznacza, że nie może być ładna. Dobrze dobrana kolorystyka i wyeksponowane wejście, na pewno przyciągną oko, a jeśli poziom wykonywanych usług będzie zadowalający – możemy liczyć na stałych klientów. W budynku myjni powinna znajdować się poczekalnia, która zapewni klientom schronienie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Również wc dla klientów będzie dobrym rozwiązaniem. Pomieszczenia myjni powinny być odpowiednio doświetlone, a zaplecze socjalno-sanitarne – dostosowane do liczby pracowników.  

Dlaczego warto wybudować obiekt z myjnią samochodową?

Wzniesiona w atrakcyjnej lokalizacji oraz połączona z warsztatem czy sklepikiem – myjnia, pozwoli nam kompleksowo obsłużyć szerokie grono klientów. Oferta serwisu, wulkanizacji i myjni – w jednym, zapewni nam pracę przez cały rok. Możemy oczywiście skupić się tylko na usłudze mycia, jeśli uznamy, że jest ku temu lokalny potencjał. Jeśli dysponujemy działką o przeznaczeniu usługowo-mieszkalnym, to w budowanym obiekcie możemy też zaplanować mieszkanie. Znajduje się ono zazwyczaj na wyższej kondygnacji i dysponuje niezależnym wejściem. Decydując się na obiekt z częścią mieszkalną zaoszczędzimy pieniądze na codzienne dojazdy, a przy tym – będziemy mogli  przez całą dobę osobiście troszczyć się o bezpieczeństwo i prawidłowość funkcjonowania naszego biznesu. Szeroka gama projektów dostępnych w ofercie MURATORA, pozwoli nam na idealne dopasowanie gotowego projektu do własnych wymagań, możliwości finansowych i zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Zobacz także  Testy kognitywne w procesie rekrutacji pracownika – co obejmują?

O czym pamiętać, wybierając projekt budynku z myjnią?

Przede wszystkim powinniśmy dobrać metraż budynku do wielkości działki, jaką planujemy przeznaczyć pod budowę. W sprzedaży znajdziemy opcje dwu-, trzy- i wielostanowiskowe, jak również rozbudowane o dodatkowe pomieszczenia usługowe, handlowe i mieszkalne.

Im większy i bardziej skomplikowany będzie to obiekt, tym więcej środków finansowych pochłonie jego budowa. Warto więc gruntownie przeanalizować posiadany budżet, aby uniknąć przestojów i możliwie szybko zakończyć inwestycję. Przed zakupem projektu upewnijmy się, czy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunki Zabudowy zezwalają na realizację naszych planów. Budowa obiektu usługowego niesie za sobą także konieczność uzyskania opinii lokalnej Straży Pożarnej, która po ukończeniu naszego przedsięwzięcia powinna dokonać jego odbioru.

Myjnia samochodowa to coraz chętniej wybierany pomysł na biznes, a szczególnie – bardzo modny ostatnio auto datailing. Jeśli takich usług nie ma w naszej okolicy, na pewno warto zainwestować w taką działalność. Posiadając większą działkę i bardziej zasobny budżet, można poszerzyć zakres usług o wulkanizację, usługi naprawcze lub sklep z akcesoriami. Większość gospodarstw domowych dysponuje już samochodem, a często – nawet więcej niż jednym. Auto usługi będą się więc cieszyły coraz większym zainteresowaniem, co bez wątpienia korzystnie wpłynie na zyskowność inwestycji.  

Zdjęcie: Projekt UC43 Budynek usługowy z częścią mieszkalną, inż. Ryszard Fabrowski

Artykuł sponsorowany: Projekty warsztatów i myjni od MURATORA – 

https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/projekty-warsztatow-i-myjni/