Komputer to niezwykle uniwersalne urządzenie, umożliwiające wykonywanie niezliczonej ilości czynności. Nic dziwnego zatem, że sprzęt ten spotkać możemy aktualnie niemal w każdym miejscu. Aby komputer działać mógł sprawnie, należy zainstalować na nim właściwe oprogramowanie. Ważny jest także pakiet biurowy, który składa się z wielu aplikacji. Office 2021 to najnowsza wersja narzędzi tego typu. Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Firma Microsoft – gigant na rynku technologicznym

Instalując różnego rodzaju oprogramowania na komputerze, ważne jest dobranie odpowiedniego typu programów do własnych potrzeb i wymagań. Innych programów potrzebować będzie użytkownik indywidualny, innych natomiast klient biznesowy. Najważniejszą jednak zawartością sprzętu jest oczywiście system operacyjny. Amerykańska firma Microsoft jest obecnie najpopularniejszym producentem oprogramowania tego rodzaju. Tworzony system operacyjny o nazwie Windows ulepszany jest co kilka lat, wówczas na rynku pojawiają się nowsze, doskonalsze wersje – obecnie jest to Windows 11.

Innym rodzajem popularnego oprogramowania od firmy Microsoft jest pakiet biurowy Office. Także w tym przypadku jest on uaktualniany w nowe opcje. Najnowszym wariantem jest aktualnie Office 2021. Oczywiście w pakiecie znajdują się dotychczasowe aplikacje, dysponują jednak nowymi rozwiązaniami. Jedną z wprowadzonych funkcji jest pełne dopasowanie do aktualnych oprogramowań operacyjnych, jakie posiadać może dany użytkownik. Kolejną zmianą jest możliwość współpracy w czasie rzeczywistym w narzędziach Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Ciekawym rozwiązaniem jest także znaczne zwiększenie zabezpieczeń dzięki Windows Hello w oprogramowaniu operacyjnym Microsoft Windows 10.

Czym cechuje się najnowszy pakiet biurowy Microsoft Office 2021?

Innym rodzajem programu, który koniecznie zainstalowany musi być na każdym komputerze jest antywirus. Chroni on wszelką zawartość przechowywaną na urządzeniu, jak i aktywność użytkownika w sieci. Oprócz dwóch, powyższych oprogramowań, na komputerze znajduje się zazwyczaj także pakiet biurowy. Również w tym przypadku prym wśród produktów tego typu wiedzie marka Windows, proponująca użytkownikom zróżnicowane pod względem zastosowania narzędzia. Co jakiś czas firma wypuszcza nowe wersje aplikacji, wzbogacana o coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Obecnie najnowszym wariantem jest pakiet biurowy Microsoft Office 2021. W zbiór narzędzi wchodzą aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Każde z narzędzi dopasowane jest do aktualnych systemów operacyjnych urządzeń, jakimi dysponuje użytkownik. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość współpracy w czasie rzeczywistym w wymienionych powyżej programach. Zwiększone zostały także zabezpieczenia przy udziale funkcji Windows Hello w systemie operacyjnym Microsoft Windows 10.

Dlaczego konieczny jest zakup legalnego klucza licencyjnego?

Obecnie użytkownik nabyć może pakiet biurowy bez wychodzenia z domu. Renomowany sklep – teamnet software. Wystarczy zakupić wybrane oprogramowanie, a zaledwie po kilkunastu minutach na pocztę e-mail klienta dotrze klucz licencyjny. Wygenerowaną indywidualnie sekwencję cyfr i liter wpisać należy w specjalne miejsce, aby następnie móc korzystać z pełnej funkcjonalności oprogramowania. Niestety w sieci znaleźć można wiele stron internetowych, które oferują tego typu klucze licencyjne za darmo. Oczywiście należy omijać je szerokim łukiem, bowiem są to praktyki nielegalne, a użytkownik, który nabył w ten sposób klucz licencyjny otrzymać może oprogramowanie pozbawione wielu funkcji.

Archiwum: wrzesień 2022