Imprezy integracyjne, eventy firmowe, team building – pod tymi pojęciami kryje się integracja pracowników. Coraz więcej firm widzi korzyści, jakie niesie za sobą organizacja spotkań dla pracowników poza miejscem pracy. Poprawne relacje wpływają na jakość współpracy i pozwalają osiągać lepsze efekty, co bezpośrednio przekłada się osiągane przez firmy efekty. Oto najważniejsze fakty, które powinieneś znać organizując imprezę integracyjną. 

Integracja może być elementem szerszych działań

Spotkanie integracyjne dla pracowników warto potraktować jako element większego spotkania. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Integrację można połączyć np. ze szkoleniem, które da pracownikom pożądane umiejętności. W zespołach, w których atmosfera nie jest najlepsza pracownicy często odmawiają udziału w integracji, gdyż zwyczajnie nie lubią przebywać w swoim gronie. Szkolenie może okazać się tu elementem, który przyciągnie zespół. Po pierwsze pozwala podnieść kwalifikacje, po drugie udziału w szkoleniu trudniej odmówić. Takie bardziej formalne spotkanie jest też dobrą okazją do przedstawienia wyników firmy, pochwalania się sukcesami i przedstawienia celów, jakie firma przed sobą stawia. 

Warto liczyć się ze zdaniem pracowników

Eventy dla firm mogą stać się stałym elementem działalności firmy. Warto zwrócić się do pracowników z prośbą o opinię jaka forma integracji jest dla nich najbardziej atrakcyjna. Pracowników można pytać o to w rozmowach bezpośrednich, ale można też pozwolić im na anonimowe zgłaszanie pomysłów. W tym celu można ustawić np. w pracowniczej kuchni specjalną skrzynkę na pomysły lub utworzyć alias mailowy, na który takie pomysły mogą spływać. O częstotliwości spotkań i czasie ich trwania również mogą decydować pracownicy. Warto liczyć się z ich zdaniem i zapytać czy wolą np. mniejsze wyjścia raz na kwartał, czy jeden wyjazdowy event w roku. Taka wiedza pozwoli lepiej zarządzać organizacją imprez firmowych. Poza cyklicznymi spotkaniami wskazana jest organizacja imprez firmowych z okazji jubileuszy czy wtedy, kiedy firma odniesie sukces czy rozwinie swoją działalność. 

Nie musisz organizować eventu samodzielnie

W małych i średnich firmach nie zawsze funkcjonuje zespół, który może zająć się organizacją imprezy integracyjnej. Organizacja spotkania integracyjnego może być wyzwaniem zwłaszcza w firmach, które wcześniej nie organizowały tego typu spotkań. Na szczęście nie musisz się tym martwić i możesz oddać organizację imprezy w ręce profesjonalistów. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się organizacją integracji dla pracowników.
Niezwykle skuteczne w integrowaniu zespołu są eventy kulinarne. Organizacją tego typu imprez zajmuje się Akademia Kulinarna Let,s Go Cook https://gocook.pl 

Akademię tworzy zespół zaangażowanych profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak pracować z ludźmi, by ułatwić im tworzenie relacji przekładających się na zawodowe sukcesy. Jak nikt inny znają się też na kuchni, dlatego twój zespół przygotuje pod ich okiem nietuzinkowe potrawy, które na koniec spotkania będziecie degustować. Spotkanie w kuchni jest wyjątkowo trafionym pomysłem na integrację zespołu, gdyż wymaga współpracy na wszystkich etapach przygotowywania menu. Uczy planowania działań, pracy pod presją czasu i uwalnia kreatywność. Daje pracownikom nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu i kończy się wspólnym posiłkiem, którego konsumpcja sama w sobie sprzyja budowaniu więzi.

Tekst sponsorowany: Akademia kulinarna Go Cook – Warszawski organizator eventów kulinarnych https://gocook.pl

Archiwum: październik 2022