Zarobki

Ile zarabia Neymar? Cristiano Ronaldo, Neymar Jr, Messi, Robert Lewandowski – wartość netto w mln euro.

2 minut(y) czytania

Ile można zarabiać, grając w piłkę nożną? Czy piłkarze rzeczywiście zarabiają kilkadziesiąt mln dolarów miesięcznie? Ile zarabia Neymar? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jeśli zastanawiałeś się, ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie, trafiłeś w dobre miejsce! Postaramy się wyjaśnić, z czego składają się zarobki sportowców oraz ile zarabia Neymar, Lionel Messi i inni topowi zawodnicy!

Ile Neymar zarabia na miesiąc?

Zarobki piłkarzy od lat stale i dynamicznie rosną. W dzisiejszych czasach osiągają zawrotne kwoty, które dla przeciętnych obywateli są niewyobrażalne. Do tego na wynagrodzenie sportowców składa się wiele elementów i źródeł dochodu. Z tego powodu ciężko jednoznacznie określić dokładne przychody najlepszych piłkarzy świata. Ponadto najlepsi piłkarze na świecie zarabiają sporo z kontraktów reklamowych. Neymar aktualnie zarabia niecałe 50 milionów euro rocznie, co przekłada się na miesięczne wynagrodzenie w wysokości ponad 4 milionów euro.

Neymar Jr – ile kosztuje piłkarz PSG?

Neymar przeszedł do Paris Saint-Germain w 2017 roku za rekordowe 222 mln euro z FC Barcelony. Zawodnik reprezentacji Brazylii od razu stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem w lidze francuskiej. Aktualnie jego kontrakt obowiązuje do połowy 2025 roku, a zarobki sięgają 50 milionów euro za sezon gry w PSG.

Najlepiej opłacani zawodnicy ligi francuskiej Ligue 1

W lidze francuskiej na najwyższe zarobki mogą liczyć piłkarze Paris Saint Germain. Zawodnicy drużyny ze stolicy Francji otrzymują pensję w wysokości nawet 50 milionów euro rocznie. Najwyższymi zarobkami może pochwalić się Neymar, który zarabia ponad 4 mln euro brutto miesięcznie. Na kolejnych pozycjach znajdują się inni piłkarze PSG: Leo Messi, Kylian Mbappe czy Marco Verratti. W zestawieniu TOP 30 znajdziemy jednego Polaka – Arkadiusz Milik plasuje się na 25. pozycji z miesięcznymi zarobkami w wysokości 900 tysięcy euro.

Kliknij!
Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Jak rozpocząć pracę jako handlowiec? Zarobki przedstawiciela handlowego a branża

Zarobki z kontraktów reklamowych piłkarza PSG

Neymar sporą część swojego wynagrodzenia otrzymuje również z kontraktów reklamowych. Od 2020 roku jest twarzą firmy Puma. Niemiecka firma płaci mu rocznie 25 mln euro za reklamę marki i granie w korkach tego producenta. Według magazynu Forbes Brazylijczyk rocznie zarabia około 95 milionów dolarów z kontraktu w klubie i współprac reklamowych. Przekłada się to na około 86 mln euro rocznie.

Zarobki Neymara – miesięczna pensja, zarobki na tydzień, dzień i godzinę

W przypadku piłkarzy często możemy spotkać się z przeliczaniem ich zarobków na różne okresy. Przy zarobkach rzędu 4 milionów euro na miesiąc, wartości te mogą być bardzo ciekawe. Na początku warto sobie uświadomić, że Neymar zarabia prawie 19 milionów złotych miesięcznie. Daje to niecałe 5 milionów złotych tygodniowo. Dziennie reprezentant Brazylii inkasuje prawie 680 tysięcy złotych. Daje to około 28 tysięcy złotych na godzinę, czyli około 472 złote na minutę. Każdej sekundy Neymar zarabia ponad 7 złotych!

Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Neymar, Messi – kto jest najlepiej opłacanym piłkarzem?

Najwięcej zarabiają gwiazdy najlepszych klubów, które grają w Lidze Mistrzów. Na pensje dla piłkarzy najwyższe kwoty przeznaczają takie kluby, jak: Manchester United, Real Madryt, Bayern Monachium czy PSG. Najwięcej mogą zarobić napastnicy, a należą do nich m.in.: Ronaldo, Lewandowski, Neymar, Mbappé czy Messi.

Jak widać, zarobki najlepszych piłkarzy mogą dochodzić nawet do stu milionów dolarów rocznie. To, ile zarabia Neymar, jest tego najlepszym przykładem. Na szczęście każdy może uprawiać ten sport i czerpać z niego radość, a pieniądze w piłce można zarabiać również na niższych poziomach rozgrywkowych.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia ratownik wodny? Czy wynagrodzenie ratowników w Polsce jest adekwatne do odpowiedzialności, jaką ponoszą?
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.