Zarobki

Ile zarabia piłkarz? Jak zostać piłkarzem w ekstraklasie? Jakie są zarobki piłkarzy w Polsce?

2 minut(y) czytania

Praca piłkarza to zajęcie, które wymaga wielu lat poświęceń. Przed tobą długa droga, jeśli chcesz zostać zawodowym piłkarzem. Chcesz wiedzieć, ile zarabia piłkarz i jak nim zostać? Informacje na ten temat znajdziesz poniżej!

Zarobki piłkarzy są mocno kontrowersyjnym tematem. W tym przypadku chodzi o naprawdę duże kwoty. Często pensja zawodnika drużyny piłkarskiej wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Cristiano Ronaldo, Messi oraz wielu innych zawodników piłki nożnej zarabia nawet kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie. Czy to duże kwoty? Oczywiście, że tak. Interesuje cię to, ile zarabia piłkarz? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, jak zostać zawodowym piłkarzem i do jakiej drużyny warto przynależeć.

Ile zarabia piłkarz? Ile wynosi pensja najlepiej zarabiających zawodników?

W sieci znajdziesz wiele informacji na temat tego, ile zarabia piłkarz. Ciężko określić średnie zarobki polskich piłkarzy, gdyż te znacząco różnią się pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Wiele zależy od doświadczenia oraz klubu, dla jakiego gra piłkarz. Najlepiej zarabiający piłkarz w Polsce to z całą pewnością Robert Lewandowski. Kwoty na poziomie 22 miliona euro rocznie to świetny wynik, który pozwala na godziwe życie. Zarobki wynikające z kontraktów klubowych są na tyle wysokie, że przekraczają nawet zarobki najlepszych prawników w kraju. Piłkarze ekstraklasy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Najlepiej opłacany piłkarz polskiej ekstraklasy to Artur Jędrzejczyk, którego tygodniowa pensja wynosi do 45 tys. złotych.

Oczywiście piłkarze świata zarabiają zupełnie inne, większe kwoty. Popularni zawodnicy tacy, jak Leo Messi lub Cristiano Ronaldo inkasują nawet do 200 mln euro rocznie. Wielu najlepszych piłkarzy w kraju oraz za granicą zarabia setki tysięcy, a nawet milionów euro. Chcesz zostać jednym z nich? Dowiedz się, jak wygląda przygotowanie do kariery piłkarza w Polsce i na świecie.

Kliknij!
Ile zarabia anestezjolog? Dane o pensjach anestezjologów. Od czego zależy wynagrodzenie lekarzy z tej specjalizacji?

Jak zostać piłkarzem? Najważniejsze informacje

Będąc zawodowym piłkarzem, możesz grać jako napastnik, obrońca lub bramkarz. Masz wiele dróg, którymi możesz podążać na etapie kariery zawodowej w piłce nożnej. Pamiętaj, że decyzję o obraniu drogi zawodowego piłkarza warto podjąć jak najwcześniej. Im w młodszym wieku rozpoczniesz treningi, tym większą masz szansę na sukces i wysokie zarobki w przyszłości. Specjaliści wskazują, że początek kariery zawodowej nie powinien mieć miejsca później niż w 15. roku życia. Same treningi warto jednak zacząć nawet w wieku 6-7 lat.

Będąc zawodowym piłkarzem, masz opcję gry w reprezentacji Polski. Aby osiągnąć tak duży sukces, wykaż się idealną kondycją fizyczną oraz umiejętnościami na boisku. To jedyna szansa na to, że selekcjoner zauważy cię spośród wielu innych piłkarzy. Chcesz zarabiać naprawdę duże pieniądze sięgające wielu tysięcy euro tygodniowo? Poświęć swój czas na:

  • codzienne treningi;
  • odpowiedni sposób żywienia;
  • sen;
  • pomoc ze strony profesjonalnego trenera.

Nastaw się także psychicznie na sukces, a na pewno go osiągniesz. Pamiętaj, że duże zarobki to także dużo wyrzeczeń na przestrzeni lat. Zanim osiągniesz zarobki profesjonalnego piłkarza minie wiele czasu, w którym poświęcisz mnóstwo czasu wolnego oraz postawisz przed sobą wiele wyrzeczeń.

Najlepsi piłkarze na świecie zarabiają horrendalne kwoty, które wydają się wręcz niesamowitym osiągnięciem. Przed tobą długa droga pełna wyrzeczeń. Wiesz, ile zarabia piłkarz? To ogromne kwoty. Kiedy jednak osiągniesz swój cel, na pewno zarobisz tyle, aby prowadzić godne życie.

Zobacz też:
Kliknij!
Lekarz weterynarii to zawód dla pasjonatów. Ile zarabia weterynarz z własnym gabinetem?
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.