Zarobki

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze? Poznaj ich zarobki!


Ocena

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze? Czy granie w niższych klasach rozgrywkowych to opłacalne zajęcie? A może wręcz odwrotnie? Przekonaj się, jak wysokie są pensje piłkarzy występujących na trzecim poziomie.

Kariera zawodowego piłkarza kojarzy się z bardzo wysokimi zarobkami. Tak jest w istocie, gdy mówimy o tych, którzy grają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dotyczy to zarówno Polski jak i zagranicy. Co jednak z tymi, którzy występują w niższych ligach? Czy oni również mogą liczyć na godne uposażenie? A może w ich przypadku sport to zawód gwarantujący zaledwie zaspokojenie podstawowych potrzeb? Przekonaj się, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – niższe ligi w Polsce

Na początek uściślijmy – gdy mówimy o drugiej lidze, de facto mamy na myśli trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce. Pierwszy to Ekstraklasa, zaś drugi to pierwsza liga. Dopiero potem mamy do czynienia z drugą ligą, czyli trzecim szczeblem w kolejności. Jak wygląda tam sytuacja finansowa? Najogólniej rzecz ujmując, jest zróżnicowana.

Bogatsze kluby są w stanie płacić piłkarzom pensje w takiej wysokości, że ci nie muszą podejmować innej pracy. Najlepsi piłkarze otrzymują wręcz apanaże mogące dorównać zarobkom zawodników z wyższych szczebli rozgrywkowym. Jednak to, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze, jest mocno zróżnicowane. W przypadku biedniejszych klubów mówimy o pensjach w granicach od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – nierówność płac

To, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze, zależy od budżetu danego klubu, jego stabilności finansowej, a nierzadko także od wyników uzyskiwanych przez drużynę. W drugiej lidze zarobki zaczynają się od tysiąca złotych, zaś kończyć mogą się na kontraktach wartych kilka tysięcy złotych miesięcznie. Standardem jest pensja rzędu trzech tysięcy złotych. To zarobki o wiele niższe niż te choćby w pierwszej lidze. Tam piłkarze otrzymują od pięciu do nawet ponad dwudziestu tysięcy złotych za miesiąc gry. Przykładem może być niedawna sytuacja, gdy łódzki Widzew, będący jeszcze w drugiej lidze, płacił znanym z najwyższej klasy rozgrywkowej iście ekstraklasowe pensje.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – czy warto?

Powstaje tym samym pytanie – czy opłaca się grać zawodowo jako piłkarz drugoligowy? To oczywiście zależy od sytuacji. Dla wielu zawodników niższe klasy rozgrywkowe to jedynie przystanek w dalszej karierze. Wszak nawet młody Robert Lewandowski grał w drugoligowym Zniczu Pruszków. Dla innych gra w niższych ligach może być sposobem na swego rodzaju połowiczną piłkarską emeryturę. Dla jeszcze innych to po prostu codzienność, a gra na tym poziomie oraz pensje są zadowalające i odpowiadają ich możliwościom.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *