Zarobki

Chcesz wiedzieć, ile zarabia Messi? Sprawdź, ile wynoszą zarobki jednego z najlepszych piłkarzy na świecie!

2 minut(y) czytania

Nie ulega wątpliwości, że znany Argentyńczyk wykazał się na boisku wieloma sukcesami, takimi jak piękne bramki w meczach przeciwko Realowi Madryt. Jego pensja w PSG jest imponująca i może przyprawić o zawrót głowy. Sprawdź, ile zarabia Messi!

Leo Messi może liczyć na olbrzymie kwoty, na co wpływ ma przebieg jego kariery piłkarskiej, a także liczne sukcesy. Zawodnik ten cieszy się szacunkiem i uznaniem w środowisku sportowym, a także w gronie fanów futbolu. Bez wątpienia wiele osób chce wiedzieć, ile zarabia Messi. To, ile zarabiają wybitni sportowcy, budzi duże emocje i jest to temat szeroko dyskutowany. Faktem jest, że wybitne osobistości w tej dziedzinie mogą liczyć na zawrotne kwoty. Zobacz, jakie sumy zgarnia wspomniany zawodnik za grę w piłkę nożną i co jeszcze wpływa na jego przychody!

Ile zarabia Messi w PSG? Poznaj zarobki Argentyńczyka!

Obecnie Messi gra dla PSG. Zawodnik ten może liczyć na około 30–40 mln euro za sezon! Kontrakt ten obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Niewątpliwie są to ogromne kwoty, trzeba jednak pamiętać o tym, że w branży piłkarskiej stawia się przed zawodnikami duże wymagania. Muszą oni uczestniczyć w intensywnych treningach i wkładać dużą pracę w swoje sukcesy. Ponadto fani sportu i danej drużyny mają swoje oczekiwania wobec jej wystąpień na boisku, co jest źródłem pewnego rodzaju presji.

Jakie były zarobki Lionela Messiego w FC Barcelonie?

Szacuje się, że Messi za czasów występów w FC Barcelonie mógł zarobić za sezon nawet 60 mln euro. To również ogromna suma. Podczas gry we wskazanej drużynie ten zawodnik zgarnął mnóstwo nagród. Nie ulega wątpliwości, że to sportowiec, który może pochwalić się naprawdę szerokim gronem fanów, a mnóstwo osób uważa go wręcz za idola. To nic dziwnego, w końcu jego osiągnięcia są naprawdę niesamowite!

Kliknij!
Ile zarabia prostytutka? Na co może liczyć pracownica wykonująca płatne usługi seksualne? Czy prostytucja się opłaca?

Kosmiczne sumy za uczestnictwo w reklamach – na co może liczyć piłkarz?

Wizerunek Messiego jest bardzo cenny dla reklamodawców i nie ma co do tego wątpliwości. Jest to osoba o olbrzymiej rozpoznawalności oraz ogromnej sympatii wielu ludzi, dlatego też jego uczestnictwo w akcjach promocyjnych wzbudza spore zainteresowanie u różnego rodzaju podmiotów. Szacunkowo z tytułu kontraktów reklamowych zawodnik może liczyć nawet na 30 mln dolarów rocznie.

Dodatkowe przychody, jakie generuje Leo Messi – działalność biznesowa

To, ile zarabia Messi, nie zależy jednak wyłącznie od aktywności na boisku oraz uczestnictwa w kampaniach promocyjnych marek. Zawodnik ten podejmuje się również przedsięwzięć o charakterze biznesowym. Jest między innymi w posiadaniu kilku hoteli, co z pewnością generuje dodatkowe przychody. Majątek zgromadzony przez sportowca można więc określić jako imponujący.

W oczach wielu osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą piłkarską, zawodnicy światowej sławy są inspiracją oraz wzorem do naśladowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na zawrotne kwoty w tej dziedzinie może liczyć jedynie wąskie grono osób, które zapracowały na swoje nazwiska ciężką pracą oraz sumiennie dążyły do sukcesów przez lata. Pamiętaj o tym, jeśli rozważasz karierę zawodnika piłki nożnej.

Zobacz też:
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.