Aktualności

Do 19 sierpnia br. można ubiegać się o środki z programu Modernizacja gospodarstw rolnych

1 minut(y) czytania

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że do 19 sierpnia można zgłaszać wnioski o wsparcie z programu Modernizacja gospodarstw rolnych. Mowa tu o obszarach dotyczących rozwoju produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego i nawadniania w gospodarstwie. Maksymalne kwoty, jakie można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 wynoszą od 100 do 900 tys. zł.

19 sierpnia upływa czas, w którym można ubiegać się o wypłatę środków w ramach Modernizacji gospodarstw rolnych. Dofinansowanie obejmuje wsparcie w obszarach produkcji prosiąt (obszar A), mleka krowiego (obszar B), bydła mięsnego (obszar C) oraz inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie.

Maksymalna kwota dotacji

MRiMR przedstawiła limity wsparcia, jakie można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014-2020. Górna granica jest uzależniona od obszaru i kształtuje się w następujący sposób:

  • na rozwój produkcji prosiąt – 900 tys. zł;
  • rozwój produkcji mleka krowiego, produkcji bydła mięsnego oraz na racjonalizację technologii produkcji – 500 tys. zł;
  • W przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich (m.in. na zakup maszyn rolniczych i ciągników), maksymalna wysokość pomocy wynosi – 200 tys. zł;
  • Na nawadnianie w gospodarstwie można otrzymać do 100 tys. zł.

Wnioski należy składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR oraz elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *