Na czym polega księgowość przez internet?

Chociaż rachunkowość wciąż kojarzy się ze stertą papierów i skomplikowanych dokumentów, dziś wcale nie musisz już drukować faktur i przynosić ich osobiście. Mimo tego nadal możesz korzystać z obsługi księgowej, eksperckiej wiedzy i wsparcia specjalisty.

Właśnie tak działa biuro rachunkowe online – obsługuje przedsiębiorców zdalnie, bez konieczności osobistej wizyty. Całą dokumentację przekazujesz w formie elektronicznej w dowolnym momencie. Co księgowa może dla Ciebie zrobić? Wśród usług księgowych online znajdują się m.in.:

  • prowadzenie ksiąg,
  • reprezentacja przed urzędami,
  • wysyłka JPK i DRA,
  • obliczanie podatków i składek,
  • przygotowanie deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych.

Rachunkowość internetowa obejmuje też niezbędne usługi kadrowo-płacowe, np. przygotowanie listy płac czy rozliczanie umów cywilnoprawnych. Kancelaria może też zajmować się takimi kwestiami jak pomoc w założeniu biznesu.

Niektóre firmy, takie jak Biuro Rachunkowe VKS GROUP, zapewniają ponadto dostęp do internetowych aplikacji. Wystawisz w nich faktury, prześlesz dokumenty do osobistego księgowego online, sprawdzisz statystyki i wiele więcej.

5 głównych korzyści z biura rachunkowego online

Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług księgowych online oraz współpracę z takim biurem, które umożliwia zdalny kontakt ze specjalistą. Dlaczego to popularne rozwiązanie?

1. Oszczędność czasu

Dla większości to najważniejsza korzyść z biura rachunkowego online. W końcu czas to pieniądz – szczególnie w biznesie. Zamiast wizyt stacjonarnych, które często zajmują kilka godzin miesięcznie, w kilka chwil wysyłasz dokumenty i sprawdzasz niezbędne informacje.

2. Obniżenie kosztów

Rachunkowość online dla firm to również oszczędność pieniędzy. Miesięczna cena takiej usługi jest znacznie niższa niż tradycyjnego księgowania czy zatrudnienia księgowej na etat. Jednocześnie unikasz kosztów dojazdu, druku oraz wysyłki pocztą / kurierem.

3. Stały kontakt z przydzieloną księgową

Telefon, e-mail, czat… Z osobistym księgowym online można kontaktować się w wygodny dla siebie sposób, całkowicie zdalnie. Wsparcie zaufanego eksperta jest nieocenione – specjalista pomaga rozwiązać codzienne dylematy i wątpliwości, np. poprawnie interpretować KUP czy wybrać kod PKD.

4. Wygodny dostęp do dokumentacji i statystyk

Dobre biuro rachunkowe online zapewnia dostęp do aplikacji, w której przejrzysz dokumentację, statystyki, ewidencję, rozliczenia i wiele więcej. To ułatwia zarządzanie finansami i zapewnia pełną kontrolę – 24/7.

5. Powiadomienia o płatnościach

Jedną z kluczowych korzyści z rachunkowości online dla firm jest możliwość otrzymywania powiadomień, dzięki którym łatwiej dotrzymać najważniejszych terminów. Księgowa wylicza również kwoty składek ZUS i podatków do zapłaty (PIT/CIT, VAT). 

Co wybrać: usługi księgowe online czy stacjonarnie?

Sposób prowadzenia rachunkowości najlepiej dobrać do własnych potrzeb. Księgowość przez internet ma jednak wielu zwolenników zarówno wśród osób prowadzących JDG, jak i dowolny rodzaj spółki. Dlaczego?

Nowoczesne firmy doceniają korzyści z biura rachunkowego online. Najczęściej wymieniają oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygodny dostęp do najważniejszych danych (z dowolnego miejsca na świecie, 24/7). Jeśli cenisz sobie nowoczesne podejście do biznesu, to odpowiednie rozwiązanie także dla Ciebie!

Archiwum: sierpień 2023