Nowoczesne urządzenia elektroniczne muszą być odporne na działanie czynników szkodliwych takich jak pył, woda i różnego rodzaju płyny. Dlatego producenci dbają o to, aby ich sprzęt spełniał wysokie normy wodoszczelności i odznaczał się ponadprzeciętną trwałością. Taki smartfon możesz powierzyć pracownikowi, który na co dzień pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych. A dlaczego jeszcze warto kupić telefon z wodoszczelnością?

Wodoszczelność – podstawowe zalety

Jeśli Twój pracownik często używa służbowego telefonu, to warto zamówić solidny i odporny na uszkodzenia model. Na rynku bez problemu znajdziesz smartfony ze wzmocnioną obudową, a do wybranego urządzenia możesz też dokupić dopasowane etui. A co możesz zyskać, zamawiając model spełniający wysokie normy wodoszczelności? Smartfon oznaczony symbolem IP67 jest całkowicie pyłoszczelny i odporny na krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Natomiast standard IP68 informuje użytkownika o tym, że urządzenie jest pyłoszczelne i odporne na długotrwałe zanurzenie w wodzie. Modele spełniające ten warunek mogą być z powodzeniem używane na zewnątrz przez pracowników budowlanych, monterów, ogrodników lub osoby pracujące bezpośrednio nad wodą. Wodoszczelność sprawia, że nawet przypadkowe zalanie telefonu nie uszkodzi jego podstawowych podzespołów i pracownik będzie mógł dalej z takiego sprzętu korzystać.

Smartfon z wodoszczelnością – jak dokonać właściwego wyboru?

Praca w trudnych warunkach wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia telefonu. Podczas remontu mieszkania, pracy na hali produkcyjnej czy naprawiania dróg smartfon może upaść lub ulec zalaniu. W takim wypadku warto zamówić pracownikowi pancerny model Cubot King Kong, ponieważ spełnia normy IP68 i IP69K i posiada certyfikat MIL-STD-810. Dokument ten potwierdza, że smartfon został przetestowany pod kątem wytrzymałości i odznacza się bardzo dobrymi parametrami. Dzięki wzmocnionej obudowie Cubot King Kong jest odporny na upadek z wysokości 1,5 m, kurz, zalanie i zanurzenie w wodzie. Wspomniany model jest także wyposażony w łączność NFC i wydajny system nawigacji satelitarnej.

Zobacz także  Na czym polega inteligentna analiza danych?

Telefon służbowy z wodoszczelnością – dlaczego warto?

Wiele rodzajów prac wymaga stałej komunikacji między współpracownikami, którzy znajdują się w różnych lokalizacjach. Jako pracodawca musisz wyposażyć swoich podwładnych w niezbędne narzędzia pracy. Telefon służbowy z wodoszczelnością to idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci skontaktować się z pracownikiem w każdej chwili. Do smartfona dobierz też odpowiednie kable USB Micro USB, żeby podwładny mógł wygodnie ładować telefon. Pamiętaj, że takie urządzenie musi być przede wszystkim trwałe i wytrzymałe. Dlatego wybierz model z wydajną baterią, która zapewni Ci stałą łączność z pracownikiem. Dodatkowym udogodnieniem może być także dobrej jakości aparat, dzięki któremu podwładny z łatwością udokumentuje postępy w pracy.

Wodoszczelność może się przydać pracownikowi w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach. Pancerny smartfon bezpiecznie przetrwa zalanie i upadek, a robotnik będzie mógł zawiadomić pracodawcę lub wezwać pomoc. Nowoczesny model powinien być lekki i poręczny oraz musi też charakteryzować się dużym i przejrzystym ekranem. Poza tym to ważne, by smartfon można było łatwo zlokalizować, co pozwoli znaleźć pracownika, gdy się przewróci lub zgubi, pracując w terenie.