Zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy dolar bije nowe rekordy, sprzęt elektroniczny staje się bardzo drogi, laptopy poleasingowe cieszą się bardzo wysoką popularnością. Dzieje się tak dlatego, że możemy kupić sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie, który nie musi odbiegać technologicznie od najnowszych modeli. W tym artykule przyjrzymy się tematowi laptopów poleasingowych.
Laptop poleasingowy, czyli jaki?
Jest to sprzęt, który był użytkowany w firmie, najczęściej przez okres dwóch, trzech lat. Następnie został on zwrócony, po zakończeniu umowy leasingowej, czyli wypożyczenia. Taki sprzęt jest najczęściej czyszczony, sprawdzany pod względem technicznym i sprzedawany, jako używany. Dlatego też najczęściej w charakterze poleasingowych laptopów mamy modele biznesowe, które mogą mieć dodatkowe wyposażenie w postaci modemu LTE, wytrzymalszej obudowy, czy systemu operacyjnego w wersji Pro. Nie jest wykluczone, że możemy spotkać również sprzęt, który wykorzystywany był w firmach zajmujących się grafiką 3D, obróbką filmów, muzyki. Wtedy będzie to sprzęt idealny dla osób, które podobnymi rzeczami chcą się zajmować w domu. Najmniejsze szanse będą na znalezienie laptopa typowo gamingowego.
Podsumowując laptopy poleasingowe, to sprzęt o bardzo dobrej specyfikacji, wykonany z najlepszych materiałów oraz wysokiej cenie w momencie wejścia na rynek. Nie oznacza to jednak, że nie dostaniemy w tej ofercie sprzętu standardowego, który świetnie sprawdzi się w charakterze laptopa do prostych czynności, typu korzystanie z Internetu, tworzenie plików tekstowych itp. Laptop taki będzie dobrą alternatywą jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i nie zależy nam na kupnie nowego komputera. A dobrze wiemy, że optymalizacja kosztów przy prowadzeniu działalności jest na wagę złota.
Zalety laptopów poleasingowych, biznesowych
W tym punkcie szczegółowo wymienimy zalety, jakie mogą wyniknąć z zakupu laptopa poleasingowego, szczególnie biznesowego.
- Mocniejsza konstrukcja – są to z reguły urządzenia, które są bardziej wytrzymałe na upadki, zalanie, wnikający brud do wnętrza. Obudowy tych laptopów wykonane są często z metalu, mają mocniejsze zawiasy, które nie ulegają uszkodzeniom nawet po setkach, tysiącach otwarć. Wyższej jakości plastiki mniej się rysują, dzięki czemu po dwóch latach użytkowania laptop poleasingowy często wygląda bardzo dobrze.
- Lepsze wyświetlacze – w odróżnieniu od laptopów detalicznych, te biznesowe często wyposażone są w matowe wyświetlacze, które posiadają znacznie lepsze kąty widzenia.
- Lepsze opcje wskazujące – czyli możliwość posługiwania się nie tylko touch padem, ale również tzw. track points. Są to elementy dokładniejsze niż touchapdy i mają swoich zwolenników, gdyż można sterować nimi, nie podnosząc dłoni z przestrzeni klawiatury.
- Wysokiej klasy klawiatury – zazwyczaj poleasingowe laptopy biznesowe wyposażone są w bardzo dobrej jakości klawiatury i touchpady, które wytrzymują znacznie więcej niż zwykły sprzęt detaliczny.
- Wymienne baterie – są standardem w laptopach biznesowych poleasingowych, natomiast wcale tak nie jest w sprzęcie dla zwykłych użytkowników. Czasami w tym drugim przypadku musimy zanieść sprzęt do serwisu, żeby wymienić baterię. Tutaj po prostu kupujemy nową i sami ją wymieniamy.
- Odciążone systemy operacyjne – nie dość, że laptopy biznesowe mają często najnowsze wersje systemów operacyjnych, to na dodatek są one odciążone małą ilością dodatkowego oprogramowania. Sprzedawcy sprzętu biznesowego wiedzą, że firmy nie chcą poświęcać czasu na usuwanie tego typu programów i nie wrzucają ich do sprzętu klasy biznes.
- Biometria – laptopy konsumenckie rzadko mają biometrię, natomiast biznesowy laptop poleasingowy będzie często w nią wyposażony, po to, aby umożliwić pracownikowi szybkie logowanie się do własnej wersji systemu operacyjnego.
- Dostępność części zamiennych – laptopy poleasingowe często są to modele, które przeznaczone są dla firm, a więc produkowanych jest duża ilość części i podzespołów zamiennych do tego sprzętu, jeszcze przez wiele lat od ich premiery na rynku.
Podsumowanie
Laptop poleasingowy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie. Oczywiście nie jest to sprzęt nowy, ale najczęściej jest dobrze sprawdzony i ma gwarancję.
- Podatek od darowizny — poznaj podatek od spadków i darowizn przy umowie darowizny i nie tylko
- Remanent – co warto wiedzieć o spisie z natury na koniec roku w działalności usługowej, handlowej i produkcyjnej?
- Czy sprzęt AGD można odliczyć od podatku? Ulga mieszkaniowa
- Podatek od kostki brukowej – co warto wiedzieć?
- Czy można odliczyć od podatku remont łazienki? Ulga nie dla wszystkich