Porady

Amazon i sprzedaż na szerokich rynkach – czy warto?


Ocena

Amazon jako platforma sprzedażowa jest niezwykle popularna na całym świecie przez co stanowi duży potencjał do zniesienie sprzedaży na wysoki poziom. Mimo swojego potencjału Amazon nie jest tak prosty jak się wydaje, sprawdź sam czy odnajdziesz się w tym rynku i co musisz wiedzieć aby zacząć. 

Od czego zacząć przygodę z Amazon?

Rozpoczynając sprzedaż detaliczną/hurtową musimy zacząć od uzyskania pozwoleń i rozwiązania kwestii podatkowych. Zaleta pracy z Amazon to przede wszystkim rozszerzenie swoich unikalnych produktów na światowy rynek. Jeżeli mamy zamiar rozpocząć sprzedaż przez Amazon to konieczne będzie ubieganie się o pozwolenie FBA, dzięki któremu za niewielką opłatą to Amazon przejmuje obowiązki logistyki i składowania naszego produktu. Amazon zapewnia wszelkie narzędzia aby maksymalnie ułatwić nam proces sprzedaży i zmaksymalizować zyski. Gdzie jest haczyk? Przede wszystkim umieszczając swój produkt na Amazon i korzystając z usługi FBA płacimy prowizję od każdej wysłanej jednostki towaru. Opłat możemy uniknąć samodzielnie wysyłając produkty do klientów jednak zajmuje to dużo czasu a i nasze moce przerobowe są niższe niż w magazynach Amazon. Jeżeli martwisz się że prowizja dla Amazon przepali wygospodarowane przez Ciebie zyski, odezwij się do AMZTeam gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc z zakresu handlu na dużych rynkach. 

Rozpoczęcie sprzedaży

Jak sprzedawać na Amazon? Aby rozpocząć dobrą sprzedaż musimy się pochwalić zachęcającym produktem który odpowie na potrzeby konsumentów. Przy sprzedaży nie należy kierować się opisem samego towaru a zwracać uwagę na zaspokajane potrzeby. Produkt powinien posiadać atrakcyjną cenę i wygląd ale również dawać od siebie coś niepowtarzalnego czego klient nie znajdzie w innym miejscu. Na pewno przy rozpoczęciu sprzedaży na Amazon nie możemy oczekiwać szybkiego wzbogacenia się. Jeżeli uda nam się trafić z produktem i będziemy mieli szczęście to zyski pojawią się szybko ale czeka na nas znacznie więcej wyzwań którymi będziemy musieli sprostać. 

Licz się z konkurencją. 

Konkurencja to absolutnie normalne zjawisko na wolnym rynku, jednak Amazon ułatwia jej rozrost. Jeżeli nawet twój produkt jest oryginalny musisz liczyć się z konkurencją która bardzo szybko będzie chciała wstrzelić się w tą niszę. Aby sprostać takim zagrożeniom konieczne jest wytwarzanie produktu który wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny i niezawodnością. 

Amazon FBA – czym jest?

Zupełnie inaczej niż w przypadku innych portali handlowych amazon przejmuje część obowiązków na siebie, tym właśnie jest FBA. Mimo że ten akronim może brzmieć tajemniczo to jest to prosty system w którym to Amazon bierze na siebie obowiązki magazynowania i dystrybucji twoich produktów. Dzięki takiemu systemowi nasz produkt będzie transparenty, reprezentowany przez giganta który jest znany na całym świecie. Przy dystrybucji ze strony Amazon odchodzą nam również kłopoty związane z przesyłkami międzynarodowymi a wszystkim zajmuje się korporacja. Więcej o Amazon FBA tutaj!


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news