Czy istnieje bardziej świąteczny prezent niż powieść w klimacie bożonarodzeniowym? Jeśli Twoja partnerka, siostra, przyjaciółka lub mama uwielbia gwiazdkę i cały rok czeka na ten wyjątkowy moment, podaruj jej pod choinkę książkę pełną świątecznej atmosfery, by mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem jeszcze dłużej! Przygotowaliśmy listę tytułów, które idealnie sprawdzą się jako prezenty na święta.

Wybieranie podarunków pod choinkę dla najbliższych bywa problematyczne. Chcielibyśmy sprawić im radość, jednak często brakuje nam czasu lub pomysłu. Na szczęście książki to rewelacyjny prezent dla każdego — są niedrogie, z łatwością zamówimy je przez internet, a dzięki ogromnej różnorodności tytułów możemy dopasować książkę do konkretnej osoby. Sprawdź, jakie książki o tematyce świątecznej można wręczyć najbliższym — te powieści po prostu powinny znaleźć się pod choinką!

Powieści o tematyce świątecznej pod choinkę

Historie z Gwiazdką w tle to wymarzone prezenty na święta (kupione np. na stronie TaniaKsiazka.pl). Sprawią, że bożonarodzeniowa atmosfera będzie trwać jeszcze dłużej i idealnie nadają się do czytania podczas świątecznej laby. Który z tytułów wybierzesz jako podarunek dla bliskiej osoby?

Bez ciebie nie ma świąt, Natalia Sońska

Maria, główna bohaterka powieści, samotnie wychowuje syna. Pomaga jej w tym ojciec, który ma z wnukiem świetny kontakt. Niespodziewanie Maria odnawia kontakt z kolegą z dzieciństwa i zaczyna myśleć, że stara przyjaźń może przerodzić się w głębsze uczucie. Miejsce akcji to klimatyczny, zimowy Poznań, a historia jest przesycona aromatycznym zapachem świątecznych wypieków.

Zobacz także  Zalety samochodów dostawczych od Toyoty

Dziś zanucę ci kolędę, Joanna Szarańska

Wieczorne kolędowanie i zbieranie datków nie było marzeniem Hani i sama zastanawiała się, jak dała się na to namówić — tym bardziej że nie mogła pochwalić się ani pięknym głosem, ani nawet doskonałą znajomością tekstów kolęd! A jednak magia świąt działa i Hania szybko przekonuje się, że ważniejsze od perfekcyjnego wykonania kolędy są… rozmowy z drugim człowiekiem. A kiedy mamy chwilę, by kogoś wysłuchać, możemy usłyszeć niezwykłe historie.

Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej, Wioletta Piasecka

Czy to możliwe, żeby bliźniaczki tak bardzo się różniły? Julia mieszka z rodzicami i pracuje jako bibliotekarka w małej miejscowości. Jej siostra, przebojowa i otwarta na świat Karolina, wraca na święta do domu. Choć jej styl życia wygląda zupełnie inaczej, niż codzienność bliskich, obie strony muszą wykazać się zrozumieniem, aby przy wigilijnym stole zapanował spokój i zgoda. Okazuje się także, że siostry jednak mają coś, co je łączy — obie pragną… być kochane. W tej historii znajdziemy rodzinną atmosferę i klimat małego miasteczka otulonego zimową aurą.

Świąteczna szansa na miłość, Jess Bayliss

Annie Shark chce otworzyć nowy rozdział w życiu. Jest właścicielką restauracji, ma dorosłych synów, a jej małżeństwo właśnie się rozpadło. Przyjmuje propozycję pracy w roli opiekunki zabytkowego domu w nadmorskiej miejscowości. Choć nowe miejsce zapowiada się bardzo obiecująco i może być dla Annie nowym początkiem, kuzyn właścicielki pięknego domu ma już własne plany co do nieruchomości.

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze, Joanna Tekieli

Weronika, Małgosia i Patrycja wszystkie święta, ferie i wakacje spędzały w starym domu dziadka w Olszowym Jarze. Po latach dom staje się własnością Małgosi, a Weronika ma powrócić w to miejsce, ponieważ otrzymuje zlecenie odnowienia domu, który tak dobrze zna z dzieciństwa. Nadchodzące święta sprawiają, że stary dom znów wypełnia się bożonarodzeniową atmosferą, która nie tylko przywołuje wspomnienia, ale też ma moc naprawiania relacji międzyludzkich.

Zobacz także  Wdrożenie Comarch Optima do Twojej firmy – jak dobrać odpowiednie moduły systemu?

Willa pod jemiołą, Anna Szczęsna

Tuż przed świętami Luiza traci pracę i zostaje porzucona przez chłopaka. W tej trudnej sytuacji postanawia wyjechać na kilka tygodni do starej willi swojego ojca, jednak, zamiast odnaleźć tam wytchnienie, natrafia na… mroczne sekrety swojej rodziny. Poznaje także mężczyznę, który sprawia, że jej serce bije szybciej. Ta świąteczna powieść pokazuje, że nawet po niepowodzeniach przychodzi pora na szczęście, a historia pełna tajemnic z pewnością umili zimowy wieczór.

Grudzień drugich szans, Anna Langner

To idealna książka do czytania pod miękkim kocem, z kubkiem herbaty pod ręką! Główna bohaterka, Klaudia, ma idealne życie — jest lubiana, popularna, dużo imprezuje. Tylko ona wie, że aby to osiągnąć, musiała poświęcić przyjaźń z dzieciństwa. Jej były przyjaciel, Filip, pracuje w tej samej firmie i nawet w pracy Klaudia stara się trzymać dystans. Nieoczekiwanie szef wysyła ją i Filipa do Zakopanego, gdzie mają wykonać ważne zadanie. Akurat w święta! Oboje mieli już plany na te wyjątkowe dni, jednak wspólna podróż może okazać się zupełnie inna, niż zakładają.

Miłość pod choinkę, Klaudia Duszyńska

Maria i Aniela są przyjaciółkami, choć różni je wiele. Maria na pierwszym miejscu stawia karierę i jest specjalistką od promocji kobiecego czasopisma. Ma chłopaka i ułożony plan na życie. Aniela to instruktorka jogi i niezależna singielka — ale jej rodzina tego nie rozumie. Kiedy zbliża się Wigilia, Aniela prosi przyjaciółkę o znalezienie mężczyzny, który zgodzi się udawać jej chłopaka podczas rodzinnej uroczystości. Nie przewiduje jednak, że… naprawdę się zakocha!

Wszystkie książki z naszej listy to idealne prezenty na święta. Z łatwością zamówisz je w księgarni TaniaKsiazka.pl. Pozwalają na nowo odkryć magię Bożego Narodzenia i zatrzymać ją na dłużej. Mogą być piękną niespodzianką dla najbliższych i doskonale dopasują się do świątecznej atmosfery. Który z tytułów wydał Ci się najciekawszy?

Zobacz także  Monitoring GPS dla floty samochodowej