Święta coraz bliżej, dlatego warto już teraz zastanowić się nad prezentami gwiazdkowymi. Jeśli Twoje dziecko lub Twój partner jest fanem piłki nożnej, to mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nikt nie lubi wręczać podarków, które później okazują się nietrafione, dlatego z naszym poradnikiem zminimalizujesz to ryzyko.

Biografie sportowe

Zacznijmy od literatury. Niektórzy miłośnicy sportu uwielbiają dowiedzieć się, jak wyglądała historia poszczególnych piłkarzy. Jest to dobry sposób na lepsze poznanie swoich idoli lub dowiedzenie się o szokujących historiach największych gwiazd. Na polskim podwórku niedawno premierę miała premiera książki „Sławomir Peszko. Peszkografia”. Znajdziemy w niej szczere wyznania jednego z czołowych byłych reprezentantów Polski. Z kolei z pozycji zagranicznych możemy postawić na tytuł „Ja, Futbol”. Jest to historia Zlatana Ibrahimovićia, szwedzkiego piłkarza, który słynie z ciętego języka i wielu kontrowersji.

Książki poświęcone taktyce w piłce nożnej

A może literatura poświęcona taktycznym niuansom? Takie pozycje również mogą stanowić prawdziwą gratkę dla tych kibiców, którzy chcą dobrze rozumieć, co dokładnie dzieje się na murawie. Znać rolę każdego piłkarza na boisku, mieć świadomość wad i zalet każdego ustawienia. Pod tym względem obowiązkową książką jest „Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej”. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy – gdy już się z nią zapoznamy, od razu inaczej będziemy patrzeć na boiskowe wydarzenia. Jeśli wiesz, że osoba, której chcesz wręczyć książkę, jest pasjonatem ligi angielskiej, to dobrym pomysłem będzie zakup „Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata”.

Gry o tematyce piłkarskiej

Nie ukrywajmy, dobrze jest czasem spędzić czas przed komputerem lub konsolą. Na szczęście na rynku są dostępne emocjonujące gry sportowe. Niedawno premierę miała FIFA 23, najpopularniejsza gra piłkarska. Można w niej poprowadzić swoją ulubioną drużynę do sukcesów, grając w rozgrywkach ligowych lub Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy w serii gracz ma możliwość rozgrywania meczów kobiecymi zespołami klubowymi. To również wiele emocji w rozgrywkach online. Z drugiej strony, gra Football Manager 2023 oferuje graczowi szansę zostania menadżerem swojego ukochanego klubu. Jest to piłkarski symulator, który w tym roku jest realistyczny jak nigdy dotąd.

Buty piłkarskie

Prezent świąteczny może również zachęcić do czynnego uprawiania sportu. Pod tym względem absolutną podstawą jest obuwie piłkarskie. Dla wielu młodych piłkarzy to najlepsze prezenty. Aktualnie prawdziwą furorę robią buty ze stajni Nike – model Phantom Vnm Academy IC 810 pozwala na lepszą precyzję uderzeń, a podeszwa została zaprojektowana tak, aby zapewnić graczowi możliwie jak najlepszą przyczepność. Z tego powodu obuwie to idealnie nadaje się do gry na hali w sezonie jesienno-zimowym.

Piłki to często dobre prezenty

Oczywiście nie ma gry w piłkę bez… piłki. Niebawem mundial w Katarze, dlatego też warto nabyć egzemplarz będący repliką tego, którym będą grać piłkarze, w tym nasi polscy reprezentanci. Na tegorocznych mistrzostwach pojawi się model Adidas Rihla, który warto nabyć w specjalnym opakowaniu prezentowym. Warto nadmienić, że ta piłka charakteryzuje się bezszwową konstrukcją TSBE, dzięki czemu piłkarz dobrze czuje się z nią przy nodze. Z tego powodu idealnie nadaje się ona nie tylko na mecze, ale również i sesje treningowe.

Bramki piłkarskie

Gwiazdkowy prezent może być przeznaczony dla więcej niż jednego domownika. Jeśli nam na tym zależy, to powinniśmy zastanowić się nad zakupem bramek piłkarskich. Spokojnie, nie mają one tradycyjnych rozmiarów, dzięki czemu idealnie nadają się do postawienia w ogródku. To doskonały prezent dla dzieci, a często i rodziców, jeśli chcą spędzić ze swoimi pociechami czas na świeżym powietrzu. Warto od razu zakupić zestaw, w którym będą nie tylko bramki, ale również piłka i pompka w komplecie. Dodajmy, że cała konstrukcja jest banalnie prosta w montażu, a także lekka, dzięki czemu bez problemu można ją rozstawić i w razie potrzeby przemieścić w inne miejsce. W dodatku jest to zestaw 2w1 – możemy bowiem „zbudować” jedną dużą bramkę lub dwie mniejsze, w zależności od naszych potrzeb. Dlatego też to w zasadzie dwa prezenty w jednym!

Trenażer podań

Innym pomysłem jest zakup prezentu, który wspomoże rozwój techniki, koordynacji, a także zwrotności u młodego piłkarza. Trenażer podań, bo o nim mowa, jest przyrządem, dzięki któremu możemy trzymać piłkę „na uwięzi”. Nie musimy więc biegać za futbolówką, gdy ta nam odskoczy. W efekcie pracujemy efektywniej, ponieważ każde ćwiczenie możemy od razu powtórzyć, aby wykonać je lepiej niż poprzednim razem. To proste urządzenie idealnie nadaje się do trenowania podań, odbiorów, a także samego panowania nad piłką. Warto nadmienić, że ten przyrząd jest przydatny nie tylko dla początkujących zawodników.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom wiesz już, co mogłoby być idealnym prezentem dla miłośnika sportu w Twoim domu. Jak widać, propozycji jest całkiem sporo, więc liczymy na to, że uda Ci się znaleźć idealne prezenty!

Archiwum: listopad 2022