Najważniejsze informacje dotyczące kupna bitcoinów – zobacz, o czym warto pamiętać!

Mimo ostatnich zawirowań na rynku kryptowalut oraz rekordowych spadków wartości m.in. BTC, Ethereum czy Litecoina, nie brakuje osób, które wciąż zastanawiają się nad tym, jak kupić bitcoina, bo upatrują w tej krypto solidnej inwestycji, która po pewnym czasie pozwoli im sporo zarobić.

Do tej pory każde duże tąpnięcie tej kryptowaluty skutkowało tym, że po pewnym – z reguły dość krótkim czasie – wartość Bitcoina szybko rosła, bijąc kolejne rekordy. Kryzys, z jakim zmaga się rynek od 2022 roku rządzi się jednak nieco innymi regułami.

Po raz pierwszy od dawna tendencja jest wyraźnie spadkowa. Oczywiście, tam, gdzie jedni widzą spektakularną porażkę, tam inni widzą okazję. Nie brakuje osób, które na kryptowalutach wciąż potrafią zarabiać naprawdę sporo. Bardzo ważna jest strategia inwestycyjna oraz ciągłe śledzenie rynku – szereg użytecznych informacji o tym, jak kupić bitcoina dowiesz się na Bitcoinpl.org.

Czy kupno bitcoinów w Polsce jest legalne?

Zanim omówimy szczegóły związane z zakupem tej kryptowaluty, warto poruszyć jeszcze jedną, bardzo ważną kwestię związaną z rynkiem krypto w Polsce – czy osoby, które chcą kupować i sprzedawać cyfrowy kapitał chronią jasne, precyzyjnie określone regulacje prawne?

Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest pozytywna – zgodnie z pismem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 16 listopada 2018 roku (sygnatura: 0114-KDIP2-2.4010.476.2018.2.AG), obrót nimi jest w pełni zgodny z obowiązującymi w naszym kraju przepisami.

Warto podkreślić też, że kryptowaluta jak Bitcoin uważana jest już za część tzw. mienia majątkowego, co oznacza, że każda osoba, która chce nią handlować, może powołać się na artykuł 44 Kodeksu Cywilnego. Skoro Bitcoin lub np. Ethereum ma określoną wartość i należy do wybranej osoby, to stanowi część jej majątku, a więc można ją zbyć i nią rozporządzać w dowolny inny – zgodny z prawem – sposób.

Jak kupić część Bitcoina – najważniejsze informacje

Po rozpoczęciu 2023 roku cena Bitcoina po raz pierwszy od kilku miesięcy przekroczyła próg 80 tysięcy złotych. Wcześniej, podczas rekordowej wyprzedaży, 1 BTC można było nabyć już za 70-71 tys. PLN. Trudno jednoznacznie oszacować, czy najpopularniejsza kryptowaluta niebawem znów przekroczy psychologiczną barierę stu tysięcy złotych.

Dlaczego to tak ważne informacje? Ponieważ wraz z rosnącą ceną, coraz mniej osób może pozwolić sobie na zakup całego Bitcoina. Na szczęście na większości giełd kryptowalut, możemy kupić nawet bardzo małą część bitcoina (BTC jest podzielny do ósmego miejsca po przecinku).

W praktyce oznacza to, że zakup części Bitcoina jest niezwykle prosty i nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnych skomplikowanych działań. Co więcej, zwykle możemy też szybko podejrzeć, ile złotówek lub np. dolarów zapłacimy.

Warto zastanowić się nad tym, czy lepszym pomysłem na biznes nie będzie jednak dywersyfikacja naszego portfela krypto. Może lepiej kupić np. 0,5 BTC za około 40 tysięcy złotych, a pozostałą kwotę wydać na Ethereum czy Binance coin. Zdania na ten temat są podzielone. Sporo zależeć będzie od strategii inwestycyjnej, jaką wybierzemy.

Materiał promocyjny

Archiwum: styczeń 2023