Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia geolog? Podpowiadamy!

1 minut(y) czytania
Ocena

Jeśli interesujesz się budową ziemi i procesami, które ją ukształtowały, a do tego uwielbiasz pracę w terenie lub laboratorium, to geologia będzie dziedziną idealną dla ciebie! Sprawdziliśmy, czym dokładnie zajmuje się i ile zarabia geolog. Zapraszamy do lektury!

Geolog specjalizuje się w badaniu budowy ziemi oraz analizowaniu procesów, którym ta ulega. Chociaż ten kierunek studiów w Polsce nie jest często wybierany, co zapewne wynika z faktu, iż tutaj gospodarka surowcowa nie stanowi podstawy dochodów kraju, to i tak rokrocznie zdarzają się studenci, którzy chętnie go studiują. Specjalnie dla nich sprawdziliśmy, na czym polega praca geologa oraz ile zarabia geolog!

Czym zajmuje się geolog?

Geolog może pracować zarówno w laboratorium, gdzie będzie zajmował się pracą w charakterze teoretyka, ale również w terenie, jako geolog praktyk. Geologia stosowana i podstawowa dzielą się na wiele dziedzin szczegółowych, więc absolwenci tego kierunku mogą precyzyjnie wybrać bliski swojemu sercu kierunek kariery zawodowej.

Ogólnie rzecz biorąc do zadań geologów należy badanie budowy ziemi oraz analizowanie procesów geologicznych, którym ta ulega. Geolodzy powinni cechować się pasją badawczą, chęcią rozwiązywania problemów naukowych oraz umiejętnością myślenia dedukcyjnego. Niejednokrotnie potrzebna jest też cierpliwość oraz umiejętność łączenia posiadanej wiedzy z jej zastosowaniem w górnictwie, budownictwie i przemyśle wydobywczym.

Ile zarabia geolog?

Średnie zarobki geologów w Polsce wynoszą 5 050 złotych brutto miesięcznie, co daje 3 692 złote netto. 25% najlepszych specjalistów zarabia powyżej 4 869 złotych netto miesięcznie. Na początku kariery można liczyć na stawkę oscylująca w granicach 3 000 złotych miesięcznie netto.

Wysokość pensji geologów uzależniona jest przede wszystkim od:

Zastanawiając się, ile zarabia geolog, należy rozważyć wiele czynników. Podstawowym jest posiadane doświadczenie oraz wykształcenie. Ważne jest również miejsce zatrudnienia oraz region, na terenie którego działa przedsiębiorstwo.

Kliknij!
Ile zarabia informatyk? Poznaj średnie zarobki informatyków w Polsce!
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.