Zarobki

Ile zarabia kierownik budowy? Czym zajmuje się osoba zajmująca to stanowisko? Jakie są zarobki inżyniera budowy?

2 minut(y) czytania

Zastanawiasz się, jakie są najwyższe zarobki w budownictwie? A może chcesz wiedzieć, ile zarabia kierownik budowy? Obecnie wynagrodzenia dla pracowników budowlanych są bardzo wysokie. Sprawdź, co wpływa na wysokość pensji w branży budowlanej.

Kim jest kierownik budowy? Według przepisów budowlanych to jedna z najważniejszych osób na terenie , gdzie trwają roboty. Ich kierownik odpowiada za poprawnie przeprowadzone prace, a także bezpieczeństwo w danym miejscu. Aby pełnić taką funkcję, należy zdobyć wykształcenie oraz przejść liczne kursy budowlane. Co ciekawe, nowelizacja Prawa budowlanego zmienia nieco obowiązki inżyniera budownictwa, które są podstawą do wyliczenia wynagrodzenia osoby zajmującej takie stanowisko. Chcesz wiedzieć, ile zarabia kierownik budowy? Jakie jest przeciętne wynagrodzenie osoby w takiej roli? Sprawdź od czego zależy jej płaca!

Kim jest kierownik budowy?

Kierownik prac budowlanych to osoba, która obejmuje samodzielną funkcję techniczną. Oznacza to, że zajmuje się sporządzaniem dokumentacji budowy i ma uprawnienia budowlane. Chcesz zostać kierownikiem budowy? Zadbaj o właściwe wykształcenie. Aby mieć pełnię praw jako kierownik budowy, musisz ukończyć odpowiednie studia. Wystarczający będzie tytuł inżyniera, który potwierdzi twoje kwalifikacje w zawodzie. Jednak jeszcze większe możliwości zyskasz jako inżynier z tytułem magistra. Czego można się spodziewać w takiej pracy? Do najważniejszych obowiązków kierownika budowy zaliczamy:

  • kierowanie procesem budowy zgodnie z normami wynikającymi z Prawa budowlanego;
  • nadzór nad kadrą pracowników budowlanych;
  • kontrolę prac na budowie;
  • zapewnienie właściwych warunków do pracy, czyli BHP.

Ile zarabia kierownik budowy? Czy wynagrodzenia kierownika robót budowlanych są najwyższe?

Zastanawiasz się, ile zarabia kierownik budowy? Średnie wynagrodzenie osoby zajmującej to stanowisko wynosi około 6000 złotych netto. Wynagrodzenie kierownika budowy jest jednym z wyższych, na jakie możesz liczyć jako pracownik w branży budowlanej. Dla dewelopera zatrudnienie kierownika budowy jest niezbędne. W skrajnych przypadkach jego wynagrodzenie może sięgać nawet do 11 tys. złotych. Wpływ na poziom średnich zarobków brutto miesięcznie ma przede wszystkim:

  • wielkość firmy;
  • lokalizacja budowy;
  • doświadczenie kierownika budowy.
Kliknij!
Chcesz wiedzieć, ile zarabia Messi? Sprawdź, ile wynoszą zarobki jednego z najlepszych piłkarzy na świecie!

To trzy podstawowe aspekty, które wpływają na wysokość wynagrodzenia kierownika budowlanego. Według najnowszych danych GUS najwyższe zarobki osiągają kierownicy budowy na terenie Warszawy. Jeśli zestawimy je z płacami w mniejszych miastach w Polsce, różnica wysokości wynagrodzenia sięga nawet do 1000 złotych. Kierownik projektu, który deleguje pracę majstrów i pomocników na placu budowy, ma szansę zarabiać nawet do 13 tys. złotych brutto.

Czy warto zostać kierownikiem budowy?

Wiesz już, ile wynosi średnie miesięczne wynagrodzenie kierownika budowy. Pamiętaj, że w branży budowlanej zawsze brakuje rąk do pracy. Dodatkowo, kiedy podejmujesz się budowy domu jednorodzinnego, również potrzebujesz rzetelnego kierownika budowy, który poprowadzi wszystkie prace. Ofert pracy w tej branży jest naprawdę wiele. Przekonało cię to, ile zarabia kierownik budowy i chcesz nim zostać? Zadbaj o wykształcenie kierunkowe w zakresie budownictwa i projektowania, a następnie zdobądź uprawnienia kierownika. Jako kierownik inwestycji zarobisz nawet pięciocyfrowe kwoty.

Kiedy obejmiesz stanowisko osoby nadzorującej przebieg prac budowlanych, będziesz odpowiedzialny prawnie za wszystkie niezgodności na terenie budowy i wypadki swoich pracowników. To spora presja, dlatego zarobki kierownika budowy są tak wysokie. Wiesz, że budownictwo to branża, którą lubisz? Kierowanie zespołem pracowników nie jest dla ciebie problemem? Koniecznie sprawdź oferty pracy dla kierowników budowy i aplikuj do wybranej firmy. Kwestia tego, ile zarabia kierownik budowy, będzie na pewno nieco się różnić, ale na podstawie raportów można stwierdzić, że płaca jest atrakcyjna.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia saper w Polsce? Dowiedz się, czym dokładnie zajmują się żołnierze na tym stanowisku i jak zostać saperem!
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.