Znaczki, monety, a teraz naklejki na legitymację studencką. Co sprawia, że naklejki na legitymację studencką i doktorancką cieszą się tak ogromną popularnością, nawet wśród osób niezwiązanych ze szkolnictwem wyższym? Z naszego artykułu dowiesz się, czym charakteryzują się naklejki kolekcjonerskie i w jaki sposób można je zdobyć. 

Kolekcjonerska naklejka na legitymację studencką ELS – czym się charakteryzuje?

Hologramy kolekcjonerskie to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych pieczątek przedłużających ważność legitymacji studenckiej. Naklejki hologramowe wydawane są studentom co semestr i potwierdzają status studenta oraz uprawniają do korzystania z ustawowych zniżek. Hologramy ELS wydawane są przez dziekanaty wszystkich uczelni wyższych w Polsce, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Naklejka na legitymację ELS charakteryzuje się niewielkim rozmiarem 9 mm x 10 mm, holograficzną powierzchnią, widocznym znakiem orła oraz 8 cyfrowym kodem, którego trzy pierwsze cyfry są kodem uczelni a kolejne pięć, numerem seryjnym poszczególnej naklejki. Hologram ELS posiada również laserowo nacinaną datę ważności oraz specjalne zabezpieczenie w postaci plastra miodu, które uniemożliwia odklejenie hologramu. Atrakcyjny wygląd naklejek studenckich wpływa na ich popularność, co przekłada się na chęć kolekcjonowania hologramów poszczególnych uczelni wyższych. 

Hologramy doktoranckie – czym się różnią od naklejek na legitymację studencką?

Legitymacja doktorancka ELD, podobnie jak legitymacja studencka ELS wraz z aktualnymi naklejkami, wydawane są w dziekanatach uczelni wyższych. Legitymacja ELD zawiera dane uczelni i dane osobowe posiadacza legitymacji. Elektroniczna Legitymacja Doktorancka jest dokumentem potwierdzającym status doktoranta i tym samym, uprawniającym do ustawowych zniżek na przejazdy PKP, PKS i komunikacją miejską. Naklejki ELD różnią się od naklejek ELS jedynie datą, ze względu na fakt, że hologramy doktoranckie wydawane są raz w roku, a hologramy studenckie dwa razy w roku. Aktualny hologram doktorancki kolekcjonerski ma datę 30-09-22 i jest ważny przez cały rok, z kolei naklejki ELS posiadają datę 31-10-22 i są ważne do 31.03. 2023. Aktualne hologramy doktoranckie są już dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach internetowych.

Jak zdobyć kolekcjonerskie naklejki na legitymację studencką ELS i legitymację doktorancką ELD?

Naklejki na legitymację ELS i hologramy doktoranckie wydawane są studentom i doktorantom w dziekanatach uczelni wyższych, ale aktualne hologramy dostępne są również do celów kolekcjonerskich. Czy kolekcjonowanie znaczków na legitymację ELS i ELD jest zgodne z prawem? Okazuje się, że w świetle obowiązujących przepisów zakup kolekcjonerskich hologramów jest w pełni legalny, dlatego coraz więcej decyduje się na zbieranie naklejek hologramowych. Chcesz rozpocząć kolekcjonowanie naklejek ELS i ELD i zastanawiasz się jak zdobyć hologramy kolekcjonerskie? Na wielu portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych można kupić hologramy doktoranckie ELD i naklejki studenckie ELS, ale warto skorzystać ze sprawdzonych, specjalistycznych sklepów internetowych, aby zyskać pewność zakupu oryginalnej i aktualnej naklejki na legitymację studencką i doktorancką. Profesjonalne sklepy online posiadają w ofercie naklejki studenckie i doktoranckie wszystkich uczelni wyższych w Polsce. W ofercie większości sklepów dostępne są aktualne hologramy studenckie i doktoranckie, a także naklejki z poprzednich edycji, co umożliwia uzupełnienie kolekcji lub rozpoczęcie przygody z kolekcjonowaniem znaczków przedłużających ważność legitymacji ELS i ELD.

Archiwum: listopad 2022
Znaczki kolekcjonerskie filateistyka