Aktualności

Branża hotelarsko-gastronomiczna poszukuje pracowników i oferuje wysokie stawki

1 minut(y) czytania

Odmrażanie gospodarki oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że właściciele punktów gastronomicznych poszukują pracowników. Ilość ofert pracy jest naprawdę ogromna, a chętne osoby mogą liczyć na dobre zarobki.

Według zestawień przygotowanych przez portal OLX.pl suma ogłoszeń o pracę w gastronomii i hotelarstwie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem aż o 170%. Taki rezultat jest wynikiem coraz większego luzowania obostrzeń. Z tego też powodu restauratorzy i hotelarze poszukują pracowników, którzy byliby gotowi do podjęcia pracy praktycznie od zaraz. Przedsiębiorcy zachęcają dobrymi zarobkami zaczynającymi się od 3 tys. zł.

Stawki sięgające nawet 9 tysięcy brutto

Osoby, które szukają obecnie pracy mają w czym przebierać. Nawet jeśli segment hotelarski ich nie interesuje, to po zapoznaniu się z propozycjami mogą łaskawszym okiem spojrzeć się na tę branżę. Aktualnie liczba aktywnych ofert w tym dziale wynosi 1600. Najwięcej, bo 330, pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Na dalszych pozycjach znajduje się pomorskie (240) oraz dolnośląskie (215).

Stawki są mocno zróżnicowane, aczkolwiek osoby sprzątające mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości 20-25 zł. Pensja dla recepcjonisty rozpoczyna się od 3 tys. natomiast rekordzista w widełkach finansowych ustalił zarobki w przedziale od 6 do 9 tys. brutto.

Jeszcze więcej ofert pracy znajdziemy w branży gastronomicznej. Łącznie w serwisie OLX znajduje się ponad 14 tys. tego typu ogłoszeń. Większość z nich dotyczy pracy na stanowisku kucharza (4,5 tys.) oraz kelnerów i barmanów (4 tys.).

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *