Zarobki

Ile zarabiają streamerzy? Aż trudno w to uwierzyć!

2 minut(y) czytania
Ocena

Kim jest streamer i na czym polega jego praca? Ile zarabiają streamerzy? Czy zarabianie na graniu w gry komputerowe jest możliwe? Jak najbardziej tak! Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat streamingu.

Streaming polega na transmitowaniu wideo na żywo drogą internetową. Są to głównie relacje z grania w gry komputerowe. Elementem transmisji jest też nawiązywanie kontaktu z widzami, rozmowy na czacie, odpowiadanie na komentarze, a także zwiększanie liczby widzów i subskrybentów. Najpopularniejsze platformy do prowadzenia streamingu to Twitch, YouTube i Facebook. Ile zarabiają streamerzy? Skąd czerpią dochody? Dla osób, które słabo znają możliwości internetu, to wprost niewiarygodne! Czytaj dalej.

Na czym zarabiają streamerzy?

Zanim dowiesz się, ile zarabiają streamerzy, sprawdź, skąd czerpią dochody. Na zarobki streamerów składają się:

  • wpływy z płatnych subskrypcji, które wynoszą około 2,50 $ za każdego subskrybenta;
  • wpływy z donacji, czyli finansowego wsparcia udzielanego przez widzów;
  • wpływy od reklamodawców za emisję reklam na swoim kanale;
  • najlepsi streamerzy, którzy mają dużą oglądalność, zarabiają też na kontraktach sponsorskich z firmami, których produkty polecają na swoim kanale.

Ile zarabiają streamerzy?

Najwyższe zarobki osiągają streamerzy z platformy gamingowej Twitch. Na podstawie przecieków danych, zhakowanych z Twitcha i udostępnionych na różnych stronach internetowych przypuszcza się, że średni miesięczny przychód najlepszych streamerów wynosi około 250 tys. zł. Najczęściej kwota zarobków wynosi około 15 tys. zł na miesiąc. Początkujący, którzy dopiero walczą o uwagę widzów, osiągają przychody rzędu 2–3 tys. zł. na miesiąc.

Skąd bierze się popularność streamingu?

Mnóstwo osób w różnym wieku wolny czas spędza na graniu w gry komputerowe. Ludzie ci interesują się taktykami najlepszych graczy, nowymi wersjami gier, które dopiero wchodzą na rynek, a także komputerowym sprzętem do gamingu. Te właśnie informacje dostają od streamerów w trakcie ich relacji na żywo.Wiesz już, ile zarabiają streamerzy. Czy to, czym się zajmują, można nazwać pracą? Wydaje się, że tak. Zanim osiągną tak wysokie przychody, poświęcają mnóstwo czasu na rozkręcenie swojej widowni. Ponoszą też sporo kosztów, związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Mają również obowiązek płacić podatek dochodowy od osiąganych zysków. Jest to nowy rodzaj pracy, związany z postępem technologicznym i szukaniem przez młodych nowych możliwości zarobkowania.

Kliknij!
Ile zarabia lekarz rezydent w 2022 roku? Sprawdź miesięczne wynagrodzenie lekarzy rezydentów w Polsce!
Zobacz też:
Avatar
232 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.