Zarobki

W jaki sposób i ile zarabia się na Twitchu?

1 minut(y) czytania
Ocena

Twitch jest serwisem internetowym dedykowanym graczom i pozwalającym na publikację streamów z gier. Najbardziej popularni twórcy mogą pochwalić się sporymi zyskami z tej działalności. Ile zarabia się na Twitchu i skąd biorą się przychody? 

Gry komputerowe przestały być już kojarzone jako rozrywka dla najmłodszych i cieszą się wielką popularnością wśród osób w każdym wieku. Gracze zainteresowani są nie tylko samą grą, ale także obserwowaniem, jak inni radzą sobie z zadaniami stawianymi przez programistów. W 2010 roku powstał serwis Twitch pozwalający na transmisję strumieniową gier i szybko skupił graczy z całego świata. Najlepsi sprawnie przekuwają swoją pasję w konkretne przychody finansowe. 

W jaki sposób można zarabiać na Twitchu?

Twitch to serwis przeznaczony głównie do publikowania na żywo nagrań z gier. Tak zwany streaming to połączenie obrazu gry z komentarzem gracza. Najlepszych twórców oglądają na żywo tysiące graczy z całego świata, a ich profile obserwują miliony osób. To zainteresowanie udaje się spieniężyć, a zabawa staje się opłacalnym zajęciem. W takim razie ile zarabia się na Twitchu?

Streamerzy czerpią zyski z kilku źródeł. Najważniejszym z nich są reklamy pojawiające się na ich kanale w przerwach filmów. Ponadto najlepsi zarabiają na współpracy z konkretnymi producentami gier, akcesoriów, a często prowadzą także własne sklepy z gadżetami i akcesoriami. 

Ile zarabia się na Twitchu – szacunkowe dane

Dochody streamerów są bardzo zróżnicowane, a ich wysokość zależy przede wszystkim od popularności twórcy. Końcem 2021 roku pojawiły się dane rzekomo wykradzione z serwisu, które obejmowały zarobki streamerów pochodzące z samych reklam. Okazało się, że najlepsi na świecie zarabiają nawet 800 tysięcy dolarów miesięcznie. Z kolei wśród najpopularniejszych polskich streamerów zyski miesięczne osiągają pułap około 80 tysięcy złotych. 

Kliknij!
Pierwsza dama pełni funkcję reprezentacyjną u boku prezydenta. Ile zarabia pierwsza dama za pełnienie obowiązków?

Dane z przecieku co prawda nie zostały potwierdzone przez żadnego ze streamerów i nie wiadomo dokładnie, ile zarabia się na Twitchu. Jednak z filmów publikowanych na ich kanałach można dowiedzieć się, że wartości są bliskie rzeczywistości. Okazuje się zatem, że można ze swojej pasji czerpać korzyści finansowe i to całkiem pokaźne.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.