Zarobki

Ile zarabia PewDiePie? Jak działa jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie?

2 minut(y) czytania

Osoby, które działają tak prężenie, jak obecnie youtuberzy, są w stanie zarobić ogromne pieniądze. Sprawdź, ile zarabia PewDiePie na swoich nagraniach. Przekonaj się, skąd szwedzka gwiazda internetu czerpie zyski.

Streaming wideo oraz nagrywanie vlogów czy transmisji z gier online to ciekawa forma zarobku w internecie. Obecnie na YouTube zarobki niektórych popularnych gwiazd sięgają nawet kilkuset milionów dolarów rocznie. Chcesz wiedzieć, ile zarabia PewDiePie, czyli jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie? Reklamy w serwisach online to nie wszystko. Na dochód na platformach streamingowych składają się także dotacje od widzów oraz współpraca z reklamodawcami. PewDiePie prowadzi jeden z najlepiej zarabiających kanałów YouTube na świecie. Jego przykład pokazuje, że taka działalność może być sposobem na życie, który pozwala na wypracowanie ogromnych dochodów w skali roku czy nawet kilku lat działań w sieci.

Kim jest PewDiePie?

PewDiePie to popularny twórca filmów na YouTube, który zyskał ponad 100 mln subskrypcji swojego kanału. Felix Kjellberg urodził się w 1989 roku, a swoją działalność w sieci rozpoczął w 2010 roku. PewDiePie udziela się także w akcjach charytatywnych, wspierając je finansowo i wizerunkowo.

Ile zarabia PewDiePie? Jak wyglądają jego zarobki w skali miesiąca i roku?

To, ile zarabia PewDiePie jest owiane tajemnicą, ponieważ sama gwiazda często komentuje plotki na temat swoich zarobków, jednak nie podaje dokładnych kwot, jakie zarabia na swojej działalności streamingowej. Według nieoficjalnych danych roczne zarobki, jakie osiąga Felix Kjellberg, to nawet 1,2 mln dolarów. Większość youtuberów w Polsce, a nawet na świecie może tylko marzyć o tak wysokich dochodach rocznych. Ogólne szacunki wskazują, że łączne dochody PewDiePie to nawet 12–14 mln dolarów. W przeliczeniu na złotówki suma dochodów tego stosunkowo młodego youtubera jest wręcz oszałamiająca. Jeśli weźmiemy pod uwagę umieszczanie płatnych reklam na kanale oraz wyświetlenia materiałów wideo, PewDiePie z pewnością zarabia niemałe kwoty.

Kliknij!
Ile zarabia kosmetyczka, czyli jak wygląda wynagrodzenie w tym kobiecym zawodzie?

Kiedy PewDiePie rozpoczął swoją działalność? Co składa się na jego wynagrodzenie?

Ile zarabia PewDiePie? Wynagrodzenie rzędu 3–4 dolarów za jedno udostępnienie filmu z reklamą sponsora to spora część wynagrodzenia tej szwedzkiej gwiazdy na YouTube. Oprócz tego za każde 1000 wyświetleń PewDiePie otrzymuje najpewniej kolejne 4 dolary. Dodatkowa współpraca z zewnętrznymi sponsorami w ramach reklamowania towarów i usług sprawia, że dochody na poziomie kilkunastu milionów łącznie są jak najbardziej realne.

Aby zyskać na streamingu, trzeba ponieść też wydatki

Nieoficjalne dane wskazują, że od 2010 roku PewDiePie zarobił nawet blisko 14 mln dolarów łącznie. Oczywiście działalność streamingowa wiąże się również ze sporymi kosztami. Felix, aby osiągnąć tak wysoki poziom nagrań, zainwestował tysiące dolarów w swój sprzęt komputerowy oraz wideo. Wysokiej jakości nagrania pojawiające się w sieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych widzów i reklamodawców. Dzięki temu PewDiePie zarabia naprawę dużo.

Czy PewDiePie to najlepiej zarabiający YouTube na świecie?

Wielu subskrybentów docenia działalność internetową PewDiePie. Jego kanał na YouTube z pewnością generuje jeden z największych przychodów, jakie do tej pory odnotowano w serwisie. YouTube płaci właścicielom najlepszych kanałów spore pieniądze. Jest oprócz tego coraz więcej reklamodawców, którzy chcą nawiązać współpracę z PewDiePie celem promowania swoich produktów. Taki rodzaj współpracy przekłada się na kilkunastomilionowe zarobki szwedzkiej gwiazdy internetu.

Wiesz już, ile zarabia PewDiePie (choćby w przybliżeniu). Czy także chcesz rozpocząć podobną działalność w sieci?

Zobacz też:
Kliknij!
Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.