Zarobki

Ile zarabia tester oprogramowania i od czego zależą zarobki w tym zawodzie?

1 minut(y) czytania
Ocena

Jednym ze stereotypów na temat branży IT jest pogląd, zgodnie z którym umiejętność programowania to podstawa. W IT ceni się jednak również umiejętności analityczne wykorzystywane przez testerów. Ile zarabia tester oprogramowania? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Profesjonalny tester oprogramowania to dobrze wykwalifikowany specjalista, który weryfikuje poprawność działania systemu komputerowego, gry czy aplikacji mobilnej. Celem jego pracy jest wykrywanie błędów oraz analiza tego, czy użytkowanie systemu jest korzystne dla użytkowników. To, ile zarabia tester oprogramowania, jest uzależnione od wielu czynników. Aby sprawdzić, co ma wpływ na jego pensję, czytaj nasz tekst.

Ile zarabia tester oprogramowania w zależności od doświadczenia?

Zarobki testerów są ściśle uzależnione od nabytego doświadczenia. Jednak nawet początkujący przedstawiciele tej profesji mogą liczyć na stosunkowo wysokie wynagrodzenia. 

  1. Młodsi specjaliści (juniorzy) otrzymują przeciętne wynagrodzenie miesięczne brutto na poziomie około 5 tysięcy złotych.
  2. Płace rosną wraz z doświadczeniem oraz kwalifikacjami. Specjalista (czasem określany także jako mid/regular specialist) osiąga średnie dochody wynoszące ok. 7 tysięcy złotych brutto. 
  3. Ile zarabia tester oprogramowania na stanowisku starszego specjalisty/menedżera? Średnie wynagrodzenie seniora oscyluje w granicach 10–11 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Bardziej szczegółowe dane na temat zarobków testerów można znaleźć m.in. w raportach płacowych dla branży IT, a także na forach internetowych oraz ofertach pracy.

Praca testera a benefity pozapłacowe

Powyższe informacje na temat tego, ile zarabia tester oprogramowania, to jeszcze nie wszystko, ponieważ podstawowa pensja może być uzupełniana o kolejne korzyści. Trzeba pamiętać, że przedstawiciele tej profesji są zatrudniani głównie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, w tym także w firmach zagranicznych. W związku z tym mogą oni liczyć również na atrakcyjne benefity pozapłacowe, do których zalicza się np. karnety siłownię, ubezpieczenie NNW czy dofinansowanie kursów zawodowych i prywatnej opieki medycznej.

Kliknij!
Co robi i ile zarabia rzeczoznawca majątkowy?

To, ile zarabia tester oprogramowania, może skłaniać do zastanowienia nad wyborem takiej drogi zawodowej. Bez wątpienia płace i benefity są w profesji testera na naprawdę solidnym poziomie.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.