Zarobki

Ile zarabia i czym się zajmuje terapeuta zajęciowy?

1 minut(y) czytania
Ocena

Terapeuta zajęciowy pracuje z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Jego zadanie nie jest łatwe, ale mimo to osoby zatrudnione na tym stanowisku pracy nie zarabiają dużo. Sprawdziliśmy dokładnie, ile zarabia terapeuta zajęciowy!

Terapeuta zajęciowy wykorzystuje różnorodne techniki pracy, aby przyczynić się do poprawy stanu zdrowia w przypadku osób niepełnosprawnych, chorych i wymagających rehabilitacji. To zawód coraz bardziej pożądany na rynku pracy. Chętnych do jego wykonywania jest jednak niewiele. Wynika to przede wszystkim z niskiego poziomu płac. Sprawdziliśmy, ile zarabia terapeuta zajęciowy!

Na czym polega praca terapeuty zajęciowego?

Terapeuta zajęciowy pracuje z ludźmi w różnym wieku i z różnorodnymi problemami. Najczęściej są to osoby niepełnosprawne, chore i wymagające rehabilitacji. Ta odbywa się za pośrednictwem zajęć artystycznych, pracy manualnej lub kontaktu z naturą. Terapia zajęciowa najczęściej przyjmuje formy: malowania obrazów,  ćwiczeń tanecznych, śpiewania, grania na instrumentach, lepienia z gliny, gimnastyki lub innych aktywności o podłożu artystycznym lub gimnastycznym.

Terapeuta  powinien być bardzo odpowiedzialny, empatyczny i pozytywnie nastawiony do wykonywanej pracy. Musi być również silny psychicznie i wytrwały, bo niejednokrotnie będzie miał kontakt z trudnymi pacjentami.

Ile zarabia terapeuta zajęciowy?

Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia terapeuta zajęciowy, to musisz mieć świadomość, że jego zarobki nie należą do najwyższych. Początkujący terapeuci mogą liczyć na stawki oscylujące w granicach 2 500 złotych netto miesięcznie. Średnie zarobki terapeutów sięgają 2 700 złotych netto miesięcznie, a najlepsi zarabiają nieco ponad 3 tysiące złotych netto miesięcznie. Prywatne placówki proponują nieco wyższe pensje niż te pracujące we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podsumowując, zarobki terapeuty zajęciowych nie nalezą do najwyższych. Jeśli szukasz pracy na tym stanowisku, to postaraj się znaleźć zatrudnienie w prywatnej placówce, ponieważ te pracujące w oparciu o kontrakty z NFZ są w stanie zaproponować swoim specjalistom nieco niższe stawki.

Kliknij!
Ile zarabia elektronik? Wykształcenie i zarobki technika elektronika
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.