Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia terapeuta?

1 minut(y) czytania
Ocena

Terapeuci pomagają ludziom mierzącym się z problemami natury psychicznej: uzależnieniami, chorobami, fobiami, nerwicami i innymi dolegliwościami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich praca nie jest łatwa. Sprawdziliśmy, ile zarabia terapeuta!

Zadaniem terapeutów jest prowadzenie terapii zarówno osobistych, jak również grupowych z różnorodnych zakresów: uzależnień, małżeńskich, rodzinnych i temu podobnych. Posługują się oni rozmaitymi metodami i technikami, które pomagają pacjentom uporać się z problemem. Terapeuta powinien cechować się wysoką empatią, chęcią pomocy i zrozumienia. Musi być odporny na stres i umieć zachować zdrowy dystans. Podpowiadamy, ile zarabia terapeuta!

Jak zostać terapeutą?

Wymogiem do zostania psychoterapeutą jest ukończenie studiów wyższych o dowolnym kierunku oraz certyfikowanego szkolenia. Kwalifikacje uzyskuje się poprzez ukończenie jednej ze szkół psychoterapii, które trwają około 4 lat.

Ile zarabia terapeuta?

Zarobki terapeutów w dużej mierze uzależnione są od tego, czy prowadzi się własną praktykę zawodową, czy pracuje dla większej kliniki, przychodni lub szpitala. W przypadku pracy na podstawie umowy, średnia wynagrodzeń na stanowisku terapeuty mieści się w granicach pomiędzy 2 625 – 4 200 złotych brutto miesięcznie. Średnie zarobki terapeuty w tym przypadku to około 3 200 złotych brutto miesięcznie. Jeśli natomiast terapeuta zdecyduje się na otworzenie własnej praktyki i pracę na swój rachunek, to pieniądze są już zupełnie inne. Jedna wizyta u specjalisty kosztuje pomiędzy 150 – 250 złotych i trwa około 45 minut. Najlepsi specjaliści zarabiają miesięcznie nawet 15 tysięcy złotych brutto. Średnio jednak zarobki oscylują w granicach 5 000 złotych brutto miesięcznie.

Droga do zostania terapeutą nie jest prosta i wymaga wielu lat nauki. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielną pracę we własnej firmie, to zarobki mogą być naprawdę satysfakcjonujące. Jeśli więc zastanawiasz się, ile zarabia terapeuta, to musisz wiedzieć, że zarobki potrafią być bardzo mocno zróżnicowane.

Kliknij!
Ile zarabia bokser w Polsce?
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.