Zarobki

Ile zarabia szambonurek? Aktualne informacje na temat płacy nurka zawodowego. Na jakie średnie zarobki można liczyć w tym zawodzie?

2 minut(y) czytania

Praca szambonurka zdecydowanie nie należy do prestiżowych profesji. Jednocześnie, jest to zawód trudny, wymagający ciężkiej pracy… oraz dobrze płatny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zarabia szambonurek, przeczytaj poniższy tekst.

Szambonurek to pracownik, który zajmuje się — jak sama nazwa wskazuje — pracą w szambie, czyli zbiorniku ze ściekami i nieczystościami pochodzącymi z systemów kanalizacyjnych. Czynności te są realizowane np. w celu wyczyszczenia maszynerii odpowiedzialnej za transport ścieków. Zdecydowanie nie jest to przyjemna praca. Jednak zarobki osoby wykonującej ten zawód nie należą do najmniejszych. Zastanawiasz się, ile zarabia szambonurek? Dowiedz się z naszego artykułu.

Ile zarabia szambonurek? Stanowisko mało prestiżowe… ale czy słabo płatne?

Profesja szambonurka to dość hermetyczne środowisko. Efektem takiego stanu rzeczy jest brak pełnych danych na temat płac osób wykonujących tego typu usługi w Polsce. Informacji odnośnie średnich zarobków w tej profesji nie sposób znaleźć nawet w najbardziej miarodajnych i kompleksowych badaniach na temat wynagrodzeń. Mimo to, pewne wnioski na temat tego, ile zarabia szambonurek, można wysnuć na podstawie analizy ofert pracy w branży. Wynika z nich, że szambonurek będący specjalistą zatrudnionym na etacie może liczyć na stosunkowo wysokie zarobki. Generalnie, miesięczna pensja osoby wykonującej tę profesję wynosi najczęściej od około sześciu do ośmiu tysięcy złotych.

Pensja, szkolenia, benefity

Oprócz pensji brutto, tego typu specjalista może liczyć również premie, czy pokrycie kosztów szkolenia dla kierowcy kat. C itd. W przypadku założenia firmy zajmującej się świadczeniem profesjonalnych usług w szambie wysokość przychodów jest uzależniona jedynie od ilości zleceń oraz mocy przerobowych. Nierzadko zdarza się, że nawet niewielkie przedsiębiorstwo w tej branży uzyskuje dochody na poziomie kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kliknij!
Chcesz wiedzieć, ile zarabia księgowy? Sprawdź, na czym polega ten zawód i czy bycie księgowym się opłaca!

Od czego uzależnione są płace szambonurka?

Stawki, jakie może uzyskać profesjonalny szambonurek, nie są jednolite. Co wpływa na to, ile zarabia szambonurek? Główne czynniki, które decydują o poziomie dochodów, to między innymi:

  • staż zawodowy. Im większe doświadczenie, tym atrakcyjniejsze dochody;
  • prawo jazdy kat. C pozwalające na obsługę specjalistycznych pojazdów;
  • ukończenie specjalistycznego kursu nurka zawodowego.

Warto dodać, że jeśli chodzi o wykształcenie, wystarczy ukończenie technikum lub szkoły zasadniczej zawodowej. Profil nauczania nie odgrywa tu decydującej roli. Bariery wejścia w ten segment rynkowy są niewielkie, a zatrudnienie można znaleźć bez większego problemu.

Podsumowanie

Wiesz już, ile zarabia szambonurek. Praca szambonurka daje szanse na wysokie dochody. Jest to jednak zajęcie wymagające dobrej kondycji psychicznej i odporności na dość nieprzyjemne widoki (przed brzydkim zapachem chroni szczelny kombinezon zakładany podczas pracy).

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.