Zarobki

Czy opłaca Ci się pracować w fast-foodzie? Sprawdź, ile zarabia się w KFC!

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca w restauracji szybkiej obsługi to najczęstszy wybór młodych ludzi, którzy pragną się ustatkować i zacząć żyć na własny rachunek. W Polsce funkcjonuje kilka sieci fast-foodowych. Sprawdziliśmy, ile zarabia się w KFC!

Najczęściej początek kariery zawodowej zbiega się z rozpoczęciem studiów. To wówczas młodzi ludzie wyprowadzają się z rodzinnych domów i nie chcąc być obciążeniem dla rodziców podejmują pierwszą pracę. Wybór najczęściej pada na restauracje fast-foodowe i bary szybkiej obsługi. Wszystko dlatego, że tam oferowany jest elastyczny grafik pracy, który z łatwością można połączyć z nauką, zarobki na rozsądnym poziomie oraz łatwość w utrzymaniu zatrudnienia. Postanowiliśmy sprawdzić, ile zarabia się w KFC – jednej z bardziej popularnych sieci fast-foodowych na świecie.

Praca w KFC – dla kogo?

Praca w restauracjach KFC dedykowana jest osobom pełnoletnim. Można liczyć na zatrudnienie na pełen etat lub jedynie jego część. Na początku kariery zostaje się najczęściej członkiem załogi, który odpowiedzialny jest za sprzątanie, przygotowywanie posiłków oraz obsługę kasy fiskalnej. Następnie w łatwy sposób można awansować kolejno na: młodszego instruktora, młodszego kierownika zmiany, kierownika zmiany, asystenta kierownika restauracji, kierownika restauracji, a nawet kierownika regionalnego. Na najlepszych i najbardziej wytrwałych czeka posada kierownika dystryktu oraz brand presidenta.

Ile zarabia się w KFC?

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia się w KFC nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od stażu pracy, regionu zatrudnienia, popularności lokalizacji restauracji oraz zajmowanego stanowiska. Początkujący pracownik restauracji KFC zatrudniony na stanowisku członka załogi może liczyć na wynagrodzenie w granicach 2 100 – 2 600 złotych brutto miesięcznie. Średnie wynagrodzenie pomocy kuchennej w KFC wynosi 2 454 złote brutto miesięcznie, a średnie wynagrodzenie pracownika restauracji to 2 520 złotych brutto miesięcznie.

Kliknij!
Ile zarabia hotelarz w Polsce? Poznaj popularne stanowiska w branży hotelarskiej oraz średnie wynagrodzenie pracowników!

Jak widać, odpowiedź na pytanie, ile zarabia się w KFC nie jest satysfakcjonująca. Stawki proponowane przez popularną restaurację mogą być dobrym wyjściem dla studentów, którzy korzystają ze zwolnień podatkowych, ale na dalszych etapach kariery warto pomyśleć o innej pracy. 

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.