Zarobki

Ile zarabia kierownik? Sprawdź zarobki w tej grupie!

1 minut(y) czytania
Ocena

Ile zarabia kierownik? Przekonaj się, ile warta jest praca kierownika! Czy tak wysokie stanowisko może zapewnić naprawdę wysokie miesięczne zarobki? Oto odpowiedź!

Wielu marzy o posadzie kierownika. Taka funkcja to prestiż, wysokie wynagrodzenie, ale zarazem wielu obowiązków i odpowiedzialność. Czy jednak warto brać na swoje barki wszystkie problemy i trudności związane z pracą kierownika? Czy pensja rekompensuje problemy? Przekonaj się!

Ile zarabia kierownik – podstawowe informacje

Nie może dziwić fakt, że kierownik z zasady zarabia dużo więcej niż jego podwładni. Ale o jakich dokładnie różnicach mówimy? Wnioski płynące z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wskazują, że mediana w przypadku zarobków kierowników w naszym kraju równo dwa lata temu wynosiła ponad 7600 złotych.

Warto przy tym zauważyć, że połowa kierowników w Polsce mogła pochwalić się pensjami rzędu od pięciu i pół do aż jedenastu tysięcy złotych. Przy tym kobiety piastujące te stanowiska zarabiały średnio o tysiąc dwieście złotych mniej niż mężczyźni.

Ile zarabia kierownik – różnice w płacach

Co oczywiste, więcej zarabiają ci, którzy kierują większymi zespołami. Kierownicy mniejszych zespołów muszą się zadowolić skromniejszymi zarobkami. I tak oto kierownik, który kontrolował zespół, w którym działało maksymalnie dziesięć osób, w 2020 roku zarabiał przeciętnie 7100 złotych. Kierownicy zespołów średnich (od jedenastu do trzydziestu osób) mogli liczyć na około 7800 złotych, zaś ci kierujący zespołami liczącymi do stu osób – niecałe 8800 złotych. Kierownicy jeszcze większych zespołów otrzymywali pensję wynoszącą średnio około dziesięć i pół tysiąca złotych.

Ile zarabia kierownik – mediana

Mediana wynagrodzeń w przypadku tej grupy zawodowej to siedem i pół tysiąca złotych. Co druga osoba kierująca jakimś oddziałem może liczyć na pensję wynoszącą od 5600 zł do około 10300 zł. Nawet ci kierownicy, którzy zarabiają stosunkowo najmniej, mają pensje wynoszące niecałe pięć tysięcy złotych. Widać więc, że choć jest to praca wymagająca odpowiednich kompetencji i niewolna od stresu na pewno jest popłatna.


Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co należy wiedzieć?

Zarobki

Cena brutto i cena netto – czym się różnią? Brutto i netto w świetle podatku VAT

Zarobki

18,30 brutto – ile to netto (umowa zlecenie)? Sprawdź minimalne stawki godzinowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.