Jesteś ciekaw, ile zarabia brygadzista? Dowiedz się, ile można zarobić, podejmując pracę kierownika brygady roboczej. Sprawdź, na jak wysokie pensje mogą liczyć brygadziści w Polsce.

Brygadzista to, innymi słowy, kierownik brygady roboczej. Jego zadaniem jest kierowanie pracownikami, którzy wykonują określone zadania w firmie, na przykład w zakładzie produkcyjnym. Brygadzista z zasady otrzymuje instrukcje dotyczące pracy do wykonania od kierownika zakładu. Przekazuje je dalej i nadzoruje prace. Z jakim uposażeniem wiąże się taka odpowiedzialność? Czy można mówić o wysokich płacach w przypadku tego właśnie fachu? Przekonaj się, ile zarabia brygadzista!

Ile zarabia brygadzista – podstawowe informacje

Patrząc na wynagrodzenia w tej grupie zawodowej, musimy wziąć pod uwagę wynagrodzenia, jakie występują w przemyśle lekkim. Mediana w tym przypadku wynosi około 5450 zł. To wynik o około trzysta złotych wyższy niż mediana w skali całego kraju. Tak wskazują wnioski płynące z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku tej branży występują znaczące różnice w kontekście określonych stanowisk. O ile dyrektorzy mogą zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych, o tyle szeregowi pracownicy muszą zadowolić się pensjami rzędu niecałych czterech tysięcy.

Ile zarabia brygadzista – dokładne dane

A jak jest w przypadku omawianej grupy? Ile zarabiają brygadziści? Jak pokazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana zarobków w tej grupie zawodowej to około 5100 zł. Przy tym warto zaznaczyć, że 25% uczestników badania deklaruje, że zarabia mniej niż 4340 zł. Z kolei jedna czwarta najlepiej zarabiających legitymuje się przychodami na poziomie powyżej sześciu tysięcy złotych.

Im wyższe stanowiska, tym wyższe pensje

To, ile zarabia brygadzista, trudno uznać za wysoką kwotę w obliczu zarobków kadry kierowniczej w przemyśle lekkim. Dyrektorzy w firmach z tego sektora mogą liczyć nawet na szesnaście tysięcy złotych uposażenia. Kierownik może zarobić od ośmiu i pół do nieco ponad jedenastu tysięcy złotych. Pensja brygadzisty wynosząca około pięciu tysięcy złotych nie jest przy tym znacząco wyższa od pensji szeregowego pracownika, który zarabia około czterech tysięcy.

Archiwum: sierpień 2022
Ile zarabia brygadzista