Zarobki

Praca dla młodych: czym się zajmuje i ile zarabia hostessa? Podpowiadamy!

1 minut(y) czytania
Ocena

Każdy z nas miał styczność z pracą na stanowisku hostessy. Na pewno sami podjęliśmy taką pracę, w ten sposób pracowali nasi znajomi lub chociaż widzieliśmy osoby zatrudnione na tym stanowisku. Sprawdziliśmy, ile zarabia hostessa!

Praca dla hostess lub hostów to typowe zajęcie, które wykonują młodzi ludzie. Bardzo często jest to pierwsza praca, jaką ci podejmują. Hostessy najczęściej można spotkać podczas przeprowadzania rozmaitych akcji promocyjnych oraz wydarzeń kulturowych. Co trzeba zrobić, aby zostać hostessą? Czy to praca dla każdego? I w końcu – ile zarabia hostessa? Odpowiadamy!

Zadania osoby zatrudnionej na stanowisku hostessy

Zanim dowiesz się, ile zarabia hostessa, warto, abyś poznał zakres zadań, które należą do jej obowiązków. Mianem hostessy określa się osobę, która zajmuje się profesjonalnym promowaniem różnego rodzaju imprez lub produktów. Zakres obowiązków jest tutaj bardzo szeroki i zależy od pomysłowości organizatora. Najczęściej jednak hostessy przeprowadzają bezpośrednie kampanie promocyjne na targach, wystawach, imprezach, bankietach czy w sklepach. Ich zadaniem jest pełnienie reprezentatywnej roli i promowanie danego produktu. Hostessa może witać i żegnać gości, wręczać im upominki i nagrody, wskazywać drogę, pozować do zdjęć lub prowadzić rozmowy grzecznościowe. Na stanowisku hostessy coraz częściej zatrudniani są mężczyźni, których określa się mianem hostów.

Ile zarabia hostessa?

Wynagrodzenie hostessy uzależnione jest między innymi od:

  • miejsca pracy;
  • zakresu pełnionych obowiązków;
  • sposobu znalezienia zlecenia;
  • wieku;
  • doświadczenia;
  • kompetencji.

Najmniej zarabiają hostessy zatrudnione przy akcjach promocyjnych w supermarketach. W tym przypadku wynagrodzenie godzinowe wynosi około 12 – 17 złotych netto za godzinę pracy. Hostessy zatrudnione podczas prestiżowych imprez i bankietów zarabiają od 20 do 50 złotych netto za godzinę pracy. Na najwyższe stawki mogą liczyć hostessy posługujące się i pracujące w języku obcym. W tym przypadku wynagrodzenie godzinowe może sięgać nawet 200 złotych netto za godzinę pracy.

Kliknij!
Ile zarabia leśniczy? Sprawdź, jaka jest wysokość zarobków w Lasach Państwowych!

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia hostessa nie jest prosta. Przekrój wynagrodzeń na tym stanowisku pracy jest bardzo szeroki. Hostessy w centrach handlowych mogą zarobić kilkanaście złotych za godzinę, podczas gdy ich koleżanki z bankietów otrzymają stawkę kilkukrotnie wyższą.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.