Emerytury

Po ilu latach emerytura w wojsku oraz kto może ubiegać się o miejsce w Wojsku Polskim? Poznaj szczegóły!

1 minut(y) czytania
Ocena

Po ilu latach emerytura wojskowa? Wiele mówi się o tym, że kariera związana z obroną Ojczyzny jest później sowicie wynagradzana. Ile jednak czasu trzeba spędzić w wojsku, aby móc otrzymać emeryturę? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu!

Po ilu latach emerytura wojskowa? Praca w wojsku związana jest ze sporym ryzykiem. W związku z tym oczekuje się za nią sowitego wynagrodzenia. Jedną z form nagradzania za służbę jest emerytura. Przyznawana jest osobom, które przysłużyły się w ten sposób 

państwu. Nie należy się ona wszystkim. Konieczne jest przepracowanie odpowiedniej ilości czasu. Dokładnie w taki sam sposób, jak w innych branżach. Inna jest jednak liczba lat. Sprawdź, na jakich warunkach przyznawana jest emerytura w wojsku.

Po ilu latach emerytura wojskowa oraz od czego ona zależy?

Obecnie obowiązuje ustawa o obronie Ojczyzny z 2022 r. (Dz.U. z 2022.550). Porusza ona kwestię dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz co się z tym wiąże, kwestii późniejszej emerytury. To właśnie tam należy szukać odpowiedzi na pytanie, po ilu latach emerytura wojskowa. Prawo do emerytury nabywają osoby, które przepracowały 15 lat służby wojskowej w Wojsku Polskim.

Jakie warunki musi spełnić kandydat na żołnierza?

Oznacza to, że po stosunkowo niedługiej służbie, możesz liczyć na otrzymanie zaopatrzenia emerytalnego. Żeby dostać się jednak do wojska, musisz spełnić odpowiednie warunki. Kandydat powinien być osobą pełnoletnią, która posiada obywatelstwo polskie. Dodatkowo musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, a także wykazywać zdolność fizyczną oraz psychiczną do pełnienia służby wojskowej. Niezbędna jest również niekaralność. Dopiero po spełnieniu powyższych wymagań możesz ubiegać się o miejsce w Wojsku Polskim.

Kliknij!
Emerytura po 5 latach pracy. Zobacz, ile może wynieść

Świadczenia emerytalne mogą w pewien sposób wynagrodzić żołnierzom służbę wojskową. Stały przychód pozwala prowadzić spokojne życie na satysfakcjonującym poziomie. W związku z tym, że emerytura wojskowa przyznawana jest stosunkowo szybko w porównaniu z innymi zawodami, to jest ona bardzo kusząca.

Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Emerytury

Zmniejszenie lub zawieszenie emerytury przez ZUS – sprawdź, co warto o tym wiedzieć!

5 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy zmniejszenie lub zawieszenie emerytury jest możliwe? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dokładnie przedstawiamy, w jakich sytuacjach…
Emerytury

Dodatek do emerytury i renty – jakie są rodzaje dodatkowych świadczeń w 2022 roku?

5 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy możesz ubiegać się o jakiś dodatek do emerytury lub renty? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym prezentujemy…
Emerytury

Wniosek o przeliczenie emerytury – kto powinien go złożyć w 2022 roku?

3 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy możesz złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, kto może wnioskować o przeliczenie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.